Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 8877
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kaczorów: Dzień Niepodległości świętowano w Kaczorowie

Piątek, 13 listopada 2020, 9:40
Autor: Organizatorzy
Kaczorów: Dzień Niepodległości świętowano w Kaczorowie
Fot. Użyczone/Archiwum Organizatorów
Pomimo pandemii społeczność Kaczorowa nie zapomniała o świecie 11 listopada i postanowiła w sposób szczególny udekorować centralną ulicę, czyli Plac Pollaka.

Tym razem, ze względów epidemiologicznych nie udało się utrzymać tradycji, którą w Kaczorowie zapoczątkowano w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Nie zabrakło wtedy przemówień, wspólnego odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego czy pieśni patriotycznych. Obchody były organizowane przez Radę sołecką wraz ze strażakami OSP Kaczorów, którzy prowadzili uroczystość oraz dumnie reprezentowali się ze sztandarem.

Podkreślić trzeba, że tym razem specjalnie na uroczystość udało nam się zorganizować rzeźbę Marszałka Józefa Piłsudskiego, przy której bardzo chętnie robiono pamiątkowe zdjęcia - informują organizatorzy wydarzenia. - Nie tracąc nadziei wierzymy, że za rok w kolejną rocznicę świętowania 11 listopada tak, jak wcześniej zgromadzimy się razem, każdy otrzyma śpiewnik i z dumą w sercu zabrzmią śpiewy w naszej miejscowości patriotyczne pieśni - dodają.

Twoja reakcja na artykuł?

8
67%
Cieszy
1
8%
Hahaha
1
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group