Wtorek, 21 marca
Imieniny: Benedykta, Lubomira
Czytających: 8432
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dzień Białej Laski w Jeleniej Górze

Niedziela, 24 października 2021, 9:41
Aktualizacja: 9:44
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Dzień Białej Laski w Jeleniej Górze
Fot. Przemek Kaczałko
W Hotelu Fenix odbyła się uroczystość związana z Dniem Białej Laski, organizowana przez jeleniogórskie koło Polskiego Związku Niewidomych. Każdego roku to okazja, aby podziękować darczyńcom i osobom zaangażowanym w działania na rzecz niewidomych i niedowidzących.

Międzynarodowy Dzień Białej Laski obchodzony jest 15 października. Jeleniogórskie koło PZN zorganizowało uroczystość w piątek (22.10) w hotelu Fenix. Po powitaniu gości miało miejsce wręczenie odznak związkowych oraz tytułu Przyjaciela Niewidomych.

Międzynarodowy Dzień Białej Laski to okazja, aby przypomnieć społeczeństwu, że osoby niewidome i niedowidzące istnieją i chcą żyć jak wszyscy. To także okazja, aby podziękować organizacjom, instytucjom, urzędom za sponsoring i jednocześnie uhonorować wolontariuszy - podkreśliła Iwona Tymiuk, prezes jeleniogórskiego koła PZN.

Jeleniogórskie koło PZN liczy 350 osób - przeważnie są to seniorzy, ale nie brakuje też dzieci (jest ich 28). Złotą odznakę PZN dostała Anna Jaworska - dyrektorka okręgu dolnośląskiego PZN, srebrną Iwona Tymiuk - prezes koła jeleniogórskiego, brązową odznakę otrzymały: Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Jeleniej Górze, Aleksandra Zielińska - 13-letnia szachistka, a także wolontariusz - Tomasz Osipik. Z kolei tytuł Przyjaciela Niewidomego przyznano Muzeum Karkonoskiemu w Jeleniej Górze.

W większości faktycznie członkami związku są osoby starsze, a Ola w grudniu skończy 13 lat. Jako rodzice jesteśmy dumni z Oli, bo kosztuje ją to dużo - codziennie treningi, udział w zawodach. Staramy się zapewnić jej warunki do rozwoju - wyznał Paweł Zieliński, tato Oli.
Od wielu lat współpracujemy z Polskim Związkiem Niewidomych - fundujemy dzieciom paczki na Mikołajki - powiedział Włodzimierz Stasiak, prezes MPGK.

Następnie w części artystycznej wystąpiło dwóch niewidomych muzyków, a na zakończenie uczestnicy spotkali się na wspólnym obiedzie.

Twoja reakcja na artykuł?

33
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
695
maksymalnie 150
83%
od 151 do 459
7%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
0%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group