Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Wtorek, 10 marca
Imieniny: Aleksandra, Cypriana
Czytających: 11724
Zalogowanych: 94
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Dzielnicowy z Kowar pomógł w uratowaniu życia

Piątek, 12 maja 2017, 16:38
Aktualizacja: 16:41
Autor: 112
Region: Dzielnicowy z Kowar pomógł w uratowaniu życia
Fot. Archiwum Policji
St. sierż. Przemysław Rogalski , dzielnicowy z Kowar wspólnie z mieszkanką tej miejscowości uratował życie mężczyźnie, który osunął się z murka oporowego i wpadł do rzeki.

Do zdarzenia doszło 10 kwietnia w Kowarach. Około godziny 14.00 dyżurny z Komisariatu Policji w Kowarach został powiadomiony , że na ul. Wiejskiej z murka oporowego wpadł do rzeki mężczyzna z wysokości 3-4 metrów.

- Na miejsce zdarzenia pojechał patrol: st. sierż. Przemysław Rogalski i mł.asp. Ewelina Kopecka. Na miejscu okazało się, że mężczyzna podczas upadku uderzył głową w kamieniste dno rzeki, w wyniku czego stracił przytomność. Na ratunek mężczyźnie natychmiast pospieszył policjant oraz kobieta, która była świadkiem zdarzenia. Unieśli oni przede wszystkim głowę mężczyzny, tak aby znajdowała się ona nad powietrznią wody i rozpoczęli akcję reanimacyjną, którą prowadzili do czasu przyjazdu karetki pogotowia. W tym czasie policjantka uruchamiała służby ratunkowe, między innymi strażaków, którzy wynieśli poszkodowanego z rzeki – informuje podinsp.. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

Dzięki reanimacji mężczyzna odzyskał oddech. Obecnie przebywa w szpitalu pod opieką lekarzy.

St. sierż. Przemysław Rogalski za swoją postawę został wyróżniony przez Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu nagrodą pieniężną oraz listem gratulacyjnym, który wręczył mu komendant miejski Policji w Jeleniej Górze insp. Zbigniew Markowski podczas odprawy kadry kierowniczej garnizonu policji jeleniogórskiej.

Sonda

Utrata "prawka" za prędkość także poza terenem zabudowanym?

Oddanych
głosów
522
Bardzo dobry pomysł
63%
Jestem przeciwny/a
30%
Nie mam zdania
7%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Masz drętwienie rąk? Nie bagatelizuj tego sygnału
 
Rozmowy Jelonki
Mocna rozmowa o młodych ludziach w Jeleniej Górze
 
Czechy
Dlaczego właściwie Czechosłowacja przestała istnieć?
 
Pogoda
Pogoda zmienną jest. Nadchodzi deszcz i burze
 
Inwestycje
Kowary – budują nowe mieszkania komunalne
 
Kilometry
Pod prąd w centrum Jeleniej Góry
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group