Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 4968
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dzielnicowi na afiszu

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 3 listopada 2008, 8:38
Aktualizacja: 8:39
Autor: TEJO
Fot. KMP
Wizerunki policjantów „pierwszego kontaktu” na plakatach mają pomóc w przybliżeniu mieszkańcom funkcjonariuszy, do których można się zgłaszać w razie potrzeby. Są też częścią kampanii informującej o zmianie dzielnicowych oraz ich rejonów służbowych.

Jest to wspólna akcja kowarskiej policji i Urzędu Miasta w Kowarach, który to wykonał dla nich wizytówki oraz plakaty z ich wizerunkami, rejonami służbowymi i telefonami kontaktowymi – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Podstawowymi zadaniami dzielnicowego jest rozeznanie problemu, wezwanie odpowiednich służb lub przekazanie sprawy do sądu grodzkiego, skierowanie mieszkańca do właściwej instytucji pomocowej lub organizacji pozarządowej, udzielenie porady prawnej.

Dzielnicowy ma być głównym łącznikiem pomiędzy lokalną społecznością a policją. Powinien również uczestniczyć w spotkaniach z radami osiedlowymi i organizować prelekcje w szkołach. –
Jest to, tzw. policjant pierwszego kontaktu, z którym mieszkańcy mogą porozmawiać, jeśli poczują się zagrożeni lub ktoś naruszy ich spokój – dodaje nadkom. E. Bagrowska.

Na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze www.jelenia-gora.policja.gov.pl można znaleźć informacje dotyczące dzielnicowych z Jeleniej Góry, Kowar, Szklarskiej Poręby i Karpacza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

piipi 3-11-2008 14:03
..."mojego" dzielnicowego juz poznalam,..Cudownie Mily Pan.
~Do Piipi 3-11-2008 21:43
On ma żonę i sześcioro dzieci.
piipi 4-11-2008 22:09
...*Piipi mezczyzn nie podrywa,ale...strasznie PODZIWIA !!.
~Do Piipi 5-11-2008 5:44
Uderz w stół a nożyce sie odezwą.Nie było nic o podrywaniu, ale skoro poczuwasz się do usprawiedliwienia....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group