Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 2299
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dzielnicowi na afiszu

Poniedziałek, 3 listopada 2008, 8:38
Aktualizacja: 8:39
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Dzielnicowi na afiszu
Fot. KMP
Wizerunki policjantów „pierwszego kontaktu” na plakatach mają pomóc w przybliżeniu mieszkańcom funkcjonariuszy, do których można się zgłaszać w razie potrzeby. Są też częścią kampanii informującej o zmianie dzielnicowych oraz ich rejonów służbowych.

Jest to wspólna akcja kowarskiej policji i Urzędu Miasta w Kowarach, który to wykonał dla nich wizytówki oraz plakaty z ich wizerunkami, rejonami służbowymi i telefonami kontaktowymi – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Podstawowymi zadaniami dzielnicowego jest rozeznanie problemu, wezwanie odpowiednich służb lub przekazanie sprawy do sądu grodzkiego, skierowanie mieszkańca do właściwej instytucji pomocowej lub organizacji pozarządowej, udzielenie porady prawnej.

Dzielnicowy ma być głównym łącznikiem pomiędzy lokalną społecznością a policją. Powinien również uczestniczyć w spotkaniach z radami osiedlowymi i organizować prelekcje w szkołach. –
Jest to, tzw. policjant pierwszego kontaktu, z którym mieszkańcy mogą porozmawiać, jeśli poczują się zagrożeni lub ktoś naruszy ich spokój – dodaje nadkom. E. Bagrowska.

Na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze www.jelenia-gora.policja.gov.pl można znaleźć informacje dotyczące dzielnicowych z Jeleniej Góry, Kowar, Szklarskiej Poręby i Karpacza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group