Niedziela, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 6122
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Dziel i wybieraj

Sobota, 27 października 2007, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 27 października 2007, 7:56
Autor: TEJO
Kotlina Jeleniogórska: Dziel i wybieraj
Fot. rylit
Jeden okręg wyborczy w Jeleniogórskiem koniecznością.

Okręg jeleniogórsko-legnicki odbiera naszemu regionowi tożsamość – twierdzą lokalni politycy podkreślając konieczność wydzielenia osobnego okręgu dla stolicy Karkonoszy i dawnego województwa.

Legnica ma przewagę, bo jest większa. Dlatego w Parlamencie jest tak wielu polityków z tamtej części Dolnego Śląska, sztucznie scalonej z Jeleniogórskiem. Dlatego, zdaniem sceptyków, to właśnie zagłębie miedziowe ma wszystkich senatorów i większość posłów zupełnie niezwiązanych z Jelenią Górą.

Wśród osób, które są za podziałem okręgu, jest poseł in spe Marcin Zawiła z Platformy Obywatelskiej. Podkreśla, że jedynie kuria biskupia Jelenią Górę z Legnicą łączy. W pozostałych kwestiach obydwa regiony zdecydowanie się różnią.

Jeleniogórsko-legnicki okręg wyborczy uważa także za nienaturalny Andrzej Gorzałczyński, działacz Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Mówi, że dziwi się ludziom ze stolicy Karkonoszy, którzy głosowali na legniczan.Przed połączeniem okręgów Legnica i Jelenia Góa miała po dwóch senatorów, teraz jako wspólny okręg wyborczy ma trzech. Ubył jeden, którego zyskał Wrocław.

Donosi o tym w swoich serwisach Polskie Radio Wrocław.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group