Sobota, 19 czerwca
Imieniny: Gerwazego, Protazego
Czytających: 4933
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dzięki ciągnikowi będzie łatwiej o zlecenia

Piątek, 18 listopada 2011, 13:07
Aktualizacja: 13:38
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Dzięki ciągnikowi będzie łatwiej o zlecenia
Fot. Angela
Spółdzielnia Socjalna „Patron”, w której pracuje dziesięciu bezdomnych ze Schroniska im. Św. Brata Alberta w Jeleniej Górze zakupiła ciągnik do czyszczenia i odśnieżania chodników oraz wykaszania trawy.

Spółdzielnia Socjalna „Patron” powstała w lutym minionego roku w ramach porozumienia Schroniska im. Św. Brata Alberta w Jeleniej Górze z Towarzystwem Walki z Kalectwem – Oddział Terenowy w Jeleniej Górze.

Pracownicy spółdzielni pilnują wieży Krzywoustego, sprzątają i ochraniają Targowisko Flora w Jeleniej Górze, sprzątają i będą odśnieżali strefę płatnego parkowania, wykonują roboty budowlane oraz koszą trawę, również na prywatnych posesjach. Społecznie posprzątali park przy ul. Wolności w Jeleniej Górze.

– Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry wysłał pisma do jeleniogórskich przedsiębiorstw z informacją o naszej spółdzielni, że miasto z nią współpracuje i jest z naszej pracy zadowolone. Mamy nadzieję, że dzięki tym działaniom oraz nowemu sprzętowi przybędzie nam zleceń, bo są nam one bardzo potrzebne. Z jednej strony będą to pieniądze na utrzymanie naszej placówki, ale z drugiej, uczy to osoby bezdomne pracy i normalnego życia. Daje im szansę wyjścia z bezdomności – mówi Andrzej Bednarski, kierownik Schroniska im. Św. Brata Alberta w Jeleniej Górze.

Sprzęt kosztował 38 tys. zł.10 tys. zł przekazał spółdzielni Polsko-Niemiecki Krąg Przyjaciół Jelenia Góra – Aachen. Pozostała część kwoty będzie spłacana w ratach leasingowych. Pojazd ma możliwość nie tylko oczyszczania chodników czy odgarniania śniegu, ale również jego wrzucania na przyczepę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group