Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 7361
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dzieją się cuda

Niedziela, 8 grudnia 2019, 7:02
Aktualizacja: Poniedziałek, 9 grudnia 2019, 12:42
Autor: WAC
Jelenia Góra: Dzieją się cuda
Fot. WAC
Trwa weekend cudów, czyli finał 19. edycji jednej z największych w naszym kraju akcji społecznych – Szlachetnej Paczki. Dzięki ludziom wielkiego serca, w regionie jeleniogórskim pomoc trafiła do prawie 70 rodzin.

W tym roku baza Szlachetnej Paczki w regionie jeleniogórskim znajduje się w jeleniogórskiej filii Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Liderem akcji jest pracownik tej uczelni Aneta Rybicka. Jako wolontariusze, w akcję zaangażowało się wielu pracowników UE oraz studentów.

Już w piątek (6.12) na salę gimnastyczną uczelni, która na kilka dni stała się magazynem akcji, darczyńcy zaczęli przywozić paczki. W ciągu weekendu trafią one do potrzebujących. W akcję włączyło się Miasto Jelenia Góra, Starostwo Powiatowe oraz posłanka Zofia Czernow.

Paczki zawierają bardzo różne rzeczy – mówi Aneta Rybicka. - Począwszy od opału na zimę, urządzeń do ogrzewania wody po lodówki, pralki, sprzęt AGD, specjalistyczne łóżka dla osób niepełnosprawnych, wykupioną opiekę i rehabilitację, obuwie i ubrania. Łączna wartość udzielonej pomocy wynosi około 200 tysięcy złotych - informuje koordynatorka.

Twoja reakcja na artykuł?

13
87%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
13%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group