Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 6039
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dziecięce obrazy pełne słońca – po wernisażu w „Muflonie”

Czwartek, 27 czerwca 2013, 7:58
Aktualizacja: 8:26
Autor: Mestra
Jelenia Góra: Dziecięce obrazy pełne słońca – po wernisażu w „Muflonie”
Fot. mestra
Około 60 prac wykonanych przez młodych artystów różnorodnymi technikami plastycznymi, można było podziwiać wczoraj (26.06) podczas wernisażu w Galerii „Muflon”. Wystawa „Malowane słońcem”, która jest przeglądem dokonań uczestników całorocznych zajęć plastycznych przy MDK „Muflon”, przyciągnęła do Sobieszowa tłumy zainteresowanych.

Wczorajszy wernisaż rozpoczął się wyjątkowo – zanim zebrani zaczęli podziwiać obrazy w galerii, w sali widowiskowej miała miejsce projekcja filmu „Słońcem malowane, czyli gdzie i jak powstaje dziecięca sztuka”, prezentującego pracownię plastyczną i pobyt dzieci na warsztatach plenerowych. Po krótkim filmie wszyscy udali się do galerii, którą wypełniały barwne obrazy.

– Radość życia i bogatą wyobraźnię dzieci nie sposób wyrazić słowami. W ukazaniu innym swojego spojrzenia na świat, młodym artystom przychodzi więc z pomocą sztuka, w której przedstawione życie pełne jest kolorów słońca – podkreślali organizatorzy.

Wystawa jest przeglądem ok. 60 prac uczestników całorocznych zajęć plastycznych przy Miejskim Domu Kultury „Muflon” oraz efektem tegorocznych, majowych warsztatów plenerowych pn. „W bajkowym świecie”. Niezwykły klimat okolic kaplicy p.w. św. Anny i „Dobrego Źródła” zainspirował dzieci do namalowania własnych wizji widzianych krajobrazów. To właśnie podczas zajęć plastycznych oraz plenerów artystycznych podopieczni pod okiem instruktor Agaty Makutynowicz kształcą zmysł obserwacji, doskonalą swój warsztat pracy, rozwijają artystyczne talenty oraz poszukują własnych środków wyrazu.

– Mała pasja często staje się początkiem drogi do spełniania marzeń. Przed dziećmi i przed dorosłymi również jest jeszcze wiele do odkrycia. Sztuka bardzo nam w tym pomaga – mówiła Agata Makutynowicz, zachęcając jednocześnie do uczestnictwa w zajęciach pracowni od nowego roku szkolnego.

Po oficjalnym otwarciu wystawy przez Aleksandrę Jarocińską, dyrektor MDK Muflon i Agatę Makutynowicz, instruktorkę plastyki, w krótkiej części artystycznej wystąpiły uczestniczki zajęć plastycznych: Aleksandra i Michalina Gembickie.

Wystawę można oglądać do 31 sierpnia od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-19.00.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group