Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 2428
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dzieci z zapałem tworzyły w „Muflonie”

Wtorek, 6 sierpnia 2013, 8:32
Aktualizacja: 13:30
Autor: Mestra
Jelenia Góra: Dzieci z zapałem tworzyły w „Muflonie”
Fot. Mestra
W ramach warsztatów artystycznych „Od muralu po animację”, odbyło się już trzecie spotkanie, które Miejski Dom Kultury „Muflon” realizuje dzięki wsparciu Fundacji Tesco Dzieciom – Pracownia Talentów.

Warsztaty te są cyklem zajęć, podczas których uczestnicy zgłębiają techniki malarskie oraz uczą się jak współtworzyć poklatkową animację, która stanie się efektem końcowym warsztatów.

W miniony weekend (03-04.08) młodzi adepci sztuk plastycznych, pod okiem artystów – Stanisława Szumskiego i Grzegorza Łoznikowa – doskonalili nabyte wcześniej umiejętności malarskie. Podczas spotkania uczestnicy pracowali też nad koncepcją murali, które powoli zaczynają przenosić z kartek na ściany budynku.

– Warsztaty, które prowadzimy udowadniają, że dzieci z natury są aktywne i ciekawe świata. Zdumiewają się, zachwycają, co sprawia, że potrafią reagować twórczo. Każde z nich wypowiada się na własny sposób, dzięki czemu powstają niezwykłe prace – mówi Stanisław Szumski.

Kolejne spotkanie odbędzie się 14-15 września br. w godz. 12.00-17.00. Uczestnicy warsztatów będą pracowali nad tworzeniem murali na ścianie budynku. Udział w zajęciach jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy.

Projekt realizowany jest dzięki wsparciu Fundacji Tesco Dzieciom – Pracownia Talentów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group