Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 5325
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dzieci z jeleniogórskiej „siódemki” dokarmiają zwierzęta

Środa, 24 października 2012, 9:35
Aktualizacja: 9:39
Autor: Manu
Jelenia Góra: Dzieci z jeleniogórskiej „siódemki” dokarmiają zwierzęta
Fot. Organizator
Blisko 300 kilogramów żołędzi i kasztanów zebrali najmłodsi uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 7 podczas akcji charytatywnej „Miej serce, pomóż zwierzętom przetrwać zimę” dla zwierząt z miejscowych lasów. Swoje zbiory przekazali do najbliższego leśnictwa w Siedlęcinie.

Powyższa akcja miała na celu doraźną pomoc dzikom. - Zebrane owoce dębu i kasztanowca zostaną przeznaczone na karmę do zimowego dokarmiania zwierząt na terenie naszego Nadleśnictwa i trafią do ,,leśnych stołówek” w okresie najtrudniejszych warunków zimowych – mówi Paweł Sondaj, leśniczy z Siedlęcina.

Małgorzata Nowak, nauczycielka przyrody, nie ukrywa zadowolenia, że liczba wolontariuszy wciąż rośnie, a w tegorocznej akcji wzięło udział więcej osób, niż w roku ubiegłym. - Na naszą akcję w tym roku szkolnym uczniowie zareagowali bardzo aktywnie. W niespełna miesiąc udało nam się zebrać około 130 kg żołędzi i 170 kg kasztanów - mówi.

Najbardziej zaangażowani uczniowie otrzymali podziękowania i książki przyrodnicze. Wkrótce w szkole ruszy druga część akcji, tym razem dla bezdomnych psów i kotów, które przebywają w Schronisku dla Małych Zwierząt.
- Nasze przedsięwzięcia są jedną z wielu okazji, by mówić o potrzebach zwierząt oraz uwrażliwić młodych ludzi na ich krzywdę - twierdzi organizatorka akcji Małgorzata Nowak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group