Niedziela, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 6759
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dzieci rywalizowały w turnieju MOS–u

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 13 grudnia 2015, 10:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 14 grudnia 2015, 8:52
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Tomasz Raczyński
Uczniowie klas 1–3 jeleniogórskich szkół podstawowych rywalizowali wczoraj (12.12) w Turnieju Gier i Zabaw, zorganizowanym przez Międzyszkolny Ośrodek Sportu w Jeleniej Górze.

Tradycyjnie do rywalizacji przystąpiły wszystkie szkoły podstawowe z Jeleniej Góry. Była to XVI edycja imprezy, a na starcie zgromadziła w tym roku 360 uczestników. - Myślę, że to jest naszym największym sukcesem. Bawimy się pod hasłem ogólnopolskim „Stop zwolnieniom z wychowania fizycznego”. Robimy to cały czas, ale w tym roku dołączamy do akcji Ministerstwa Sportu i Turystyki – powiedział dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportu Ireneusz Taraszkiewicz.

W zawodach, przy organizacji których pracowali nauczyciele WF-u, pracownicy MOS oraz koszykarki MKS-u MOS Karkonoszy, dzieci pokonywały każdą z konkurencji na miarę swoich możliwości. To właśnie udział w turnieju był ich zwycięstwem – wygrali z lenistwem w erze komputerów, tabletów i innych urządzeń, które dla wielu ich rówieśników są jedyną atrakcją. - Te urządzenia są złodziejem czasu dla dziecka. Bez internetu nie da się dzisiaj żyć, ale można to pogodzić z aktywnością fizyczną, na przykład przez propagowanie takich form ruchu – ocenił szef MOS-u.

W trakcie imprezy wolontariusze zbierali też datki na pomoc Natalce Gajdzie. - Chcemy pomóc Natalce, bardzo zależy nam na tym, żeby wyzdrowiała - powiedziała Dorota Skowron, nauczycielka z SP 15 i Gimnazjum nr 5.

Zawody wygrali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 11, którzy byli szybsi od swoich rówieśników ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz z pozostałych placówek, ale jak już wcześniej podkreślaliśmy – w takich imprezach zwycięzcą jest każdy uczestnik!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group