Środa, 7 czerwca
Imieniny: Roberta, Wiesława
Czytających: 7682
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Komarno: Działo się w Komarnie!

Niedziela, 19 sierpnia 2018, 6:14
Aktualizacja: Środa, 22 sierpnia 2018, 8:45
Autor: WAC
Komarno: Działo się w Komarnie!
Fot. WAC
Pod olbrzymim wrażeniem mnóstwa atrakcji dla całych rodzin byli goście IV Pikniku Rodzinnego, który odbył się wczoraj (18.08) w Komarnie.

Organizatorami Pikniku byli Sołtys i Rada Sołecka Komarna oraz Gospodarstwo Rolne Marta i Andrzej Rudniccy. Aby jednak impreza się udała potrzebna była pomoc wielu wolontariuszy.

Większość atrakcji było przeznaczonych dla dzieci i co ważne wszystkie one były bezpłatne. Mniejsi i więksi znakomicie bawili się w wiosce dziecięcej oraz w parku dmuchańców. Sporym powodzeniem cieszyły się zabawy strażackie przygotowane przez OSP z Janowic Wielkich oraz tradycyjne festynowe propozycje, takie, jak: malowanie buziek, tatuaże, konkursy plastyczne oraz zręcznościowe.

Dorośli rywalizowali w sztafetach dla pań i panów. Miejscowe gospodynie zaprezentowały swoje umiejętności kulinarne podczas konkursu na najlepszy domowy wypiek. Na głodnych i spragnionych czekały liczne stoiska gastronomiczne. Na scenie swoje umiejętności prezentowały utalentowane wokalnie miejscowe dzieci oraz młodzież. Każdy też mógł spróbować szczęścia w loteriach fantowych.

- Przygotowania do pikniku trwały przez ostatnie trzy miesiące – mówi sołtys Komarna Kinga Milancej. - Każdy dołożył do organizacji imprezy swoją cegiełkę. Każdy coś pomaga, coś załatwia i robimy tę imprezę wspólnymi siłami ekipy ludzi z Komarna, przy bardzo ograniczonym funduszu. Dodam, że lista naszych sponsorów jest bardzo długa i liczy blisko 50 firm i osób indywidualnych.

W czasie imprezy prowadzona była zbiórka na szczytny cel- wsparcie rehabilitacji i leczenia małej Julii, która urodziła się jako wcześniak. Zabierano też środki na budowę nowej świetlicy wiejskiej orz doposażenie obecnie istniejącej tego typu placówki.

Twoja reakcja na artykuł?

42
82%
Cieszy
0
0%
Hahaha
7
14%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
2%
Złości
1
2%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
972
Tak
10%
Nie
85%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group