Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 4355
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dyskutowali w KPSW o zawodach medycznych

Sobota, 12 września 2020, 7:36
Aktualizacja: Niedziela, 13 września 2020, 8:04
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Dyskutowali w KPSW o zawodach medycznych
Fot. Przemek Kaczałko
W Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej odbyło się spotkanie z udziałem władz jeleniogórskiej uczelni, przedstawicieli służby zdrowia (m.in. szpitala, pogotowia ratunkowego) oraz Urzędu Marszałkowskiego. Rozmawiano na temat współpracy w zakresie kształcenia zawodowego.
W toku dyskusji doszliśmy do porozumienia, że warto spotkać się z przedstawicielami branży medycznej. Brakuje pielęgniarek, ratowników medycznych, fizjoterapeutów, dietetyków - my te wszystkie kierunki studiów zapewniamy, więc zapraszamy młodych ludzi do studiowania kierunków medycznych - podkreśliła Wioletta Palczewska, rektor KPSW.
W całej Europie kwestia finansowania służby zdrowia jest rozdrobniona i ciężko znaleźć złoty środek - zaznaczył Mariusz Gierus, p.o. dyrektora Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze. - Dobrze podejść do tematu w sposób zdywersyfikowany. Jelenia Góra i Karkonosze to wyjątkowe miejsce - blisko gór, obszar transgraniczny. Potrzebna jest dobra koordynacja działań z GOPR-em, policją, strażą pożarną. Z poziomu Legnicy trudno mieć wyczucie, gdzie jest dyspozytornia - trudno wyczuć, które służby z którymi dobrze współpracują - a to wszystko zaczyna się na etapie kształcenia - dodał M. Gierus.

Od roku funkcjonuje marszałkowski program stypendialny dla studentów trzeciego roku, gdzie młodzi ludzie dostają po 1 tys. zł i mają zapewnienie zatrudnienia po studiach.

Chcemy zachęcać młodych ludzi do studiowania, pokazać że jest zapotrzebowanie na rynku pracy. Oczywiście trochę czasu zajmie, aż wynagrodzenia będą zgodne z oczekiwaniami, ale studiowanie też zajmuje trochę czasu - powiedział Marcin Krzyżanowski, wicemarszałek województwa, odpowiedzialny w Urzędzie Marszałkowskim m.in. za służbę zdrowia.

Twoja reakcja na artykuł?

10
38%
Cieszy
8
31%
Hahaha
2
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
4%
Złości
5
19%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (47)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
357
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group