Niedziela, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 3421
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dyktat władzy

Czwartek, 30 sierpnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 30 sierpnia 2007, 14:20
Autor: JEN
Jelenia Góra: Dyktat władzy
Fot. Jelonka.com
Beata Kopecka dyrektorem „piątki” wbrew opinii większości nauczycieli i rodziców.

W czwartek, tuż przed godz. 11, zakończyła się otwarta, plenarna rada pedagogiczna Szkoły Podstawowej nr 5 w Jeleniej Górze z udziałem zastępcy prezydenta – Zbigniewa Szereniuka, reprezentującym prezydenta Marka Obrębalskiego, naczelnika wydziału oświaty urzędu miasta – Waldemara Woźniaka i Marty Oreszczuk z tego samego wydziału.

Z. Szereniuk zaproponował radzie do zaopiniowania kandydaturę Beaty Kopeckej na objęcie funkcji dyrektora do połowy roku. Efekt był niekorzystny dla kandydatki, bo ośmiu nauczycieli wypowiedziało się przeciw, czterech za, a jedna osoba się wstrzymała.

To jednak nie przesądzi o tym, czy B. Kopecka będzie dyrektorem, czy też nie, bo opinia rady nie ma mocy decyzyjnej. Taką ma organ nadzorczy, czyli kuratorium oświaty.

Jak się jednak dowiedzieliśmy ze źródeł dobrze poinformowanych, kuratorium i władze miasta już postanowiły, że B. Kopecka będzie szefem „piątki”, choć powiadomienie o popełnieniu przez nią przestępstwa złożył w Urzędzie Kontroli Skarbowej, prokuraturze i u dolnośląskiego kuratora oświaty ustępujący dyrektor SP nr 5 Ryszard Czyżycki. Jego kadencja kończy się jutro (piątek).
W piątek władze miasta podejmą ostateczną decyzję.

<i> Więcej na ten temat w najbliższym wydaniu tygodnika &#8222;Jelonka&#8221;. </i>

Czytaj również

Komentarze (95) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group