Piątek, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 4679
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dwunastką przez centrum do pełni szczęścia

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 26 września 2008, 9:27
Aktualizacja: 9:28
Autor: Ania
Dwunastka na Wojska Polskiego. Mieszkańcy chcą, by część kursów jeździła ul. Bankową.
Fot. TEJO
Dojazd do lekarza, do centrum miasta, czy rodziny to codzienny problem mieszkańców z Wzgórza Grota Roweckiego w Jeleniej Górze. Tę część miasta zamieszkują ludzie starsi, dla których przejście niewielkiej odległości to często nie lada wyzwanie.

Mieszkańcy osiedla zwracali się już do Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego, żeby chociaż dwa kursy autobusu linii numer dwanaście przejeżdżały przez ulicę Bankową, a nie skręcały w ulicę Wojska Polskiego. Okazuje się jednak, że to duży problem dla przewoźnika i nie wiadomo, czy w ogóle, uda się go rozwiązać.

– Nie rozumiemy, dlaczego w innych częściach miasta buduje się wiele nowych obiektów, kursuje dużo autobusów, a u nas nic się nie dzieje. Czujemy się tak, jak byśmy nikogo nie obchodzili. Nie jesteśmy już młodzi, więc dojazd do lekarza, sklepu, czy różnych instytucji, w których musimy załatwić jakieś sprawy, to dla nas ogromny problem. Współczujemy także starszym ludziom z centrum miasta, którzy często na cmentarz z grabiami i wiaderkami chodzą pieszo. Nikt nie rozumie, że to dla nas prawdziwa udręka – mówią mieszkańcy Wzgórza Grota Roweckiego.

Wydawałoby się, że zorganizowanie dwóch autobusów w ciągu dnia, które zawiozą pasażerów na ulicę Bankową czy plac kard. Stefana Wyszyńskiego to nieduży problem. Dwunastka i tak dotarłaby na Zabobrze, jak to się dzieje teraz, tylko trochę inną trasą. Okazuje się jednak, że jest to poważna ingerencja w komunikacje miejską i pracownicy MZK muszą poważnie rozważyć, czy ta zmiana nie wpłynie negatywnie na pozostałych użytkowników tej linii.

– Zmiana przebiegu kursu autobusu linii numer 12 może negatywnie wpłynąć na osoby, które jeżdżą tym autobusem. Ludzie potrzebują stabilizacji, którą staramy się im dać, a taka poważna ingerencja może ją zaburzyć. Na podjęcie takiej decyzji potrzebny jest czas, który pozwoli spokojnie i odpowiednio rozważyć ewentualne zmiany. Musimy sprawdzić, czy faktycznie dużo osób jest w podobnej sytuacji – mówi Marek Woźniak, dyrektor Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Jeleniej Górze.

Mieszkańcy Wzgórza Grota Roweckiego w ubiegłym roku napisali w tej sprawie podanie do MZK, ale udało się im jedynie uzyskać odpowiedź, że nie będzie to łatwe. Alternatywą dla nich ma być nowa linia autobusowa na trasie Mysłakowice – Jelenia Góra, która będzie przejeżdżała przez ulice Sudecką, Bankową, Podwale i Podchorążych, ale minęło już prawie półtora roku a obiecanego autobusu nikt jeszcze nie widział. Czy w końcu wyjedzie na jeleniogórskie ulice? Czekają na niego mieszkańcy Grota Roweckiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~Skok - w bok 26-09-2008 10:33
Spacerek dobrze robi i poprawia zdrówko ! a do centrum w naszym grajdolku wszędzie jest na rzut kartoflem. Autobusy tylko smrodzą i trują- ewentualnie należy puścić elektryczna drezynkę tylko z siedzeniami na kóleczkach - tory mozna ulożyć w kilka dni jak most wojskowy, moga także być przenoszone na inne ulice w zależności od rozlożenia punktow leczniczych.Niech miasto sie rozwija a problem przystankow i dojazdow zostanie zalatwiony.Skorzystaja z tego też turyści .
~cezar 26-09-2008 12:47
Mieszkam w tej okolicy i fakt w poprzek miasta nie ma komunikacji.Do pracy w okolice Zrębu trzeba z buta lub jak pogoda to rowerkiem.
~Wojtek bez portek 26-09-2008 13:04
Jak szanowny dyrektor tak pragnie stabilizacji, to niech lepiej zadba, żeby jego flota jeździła punktualnie!
~da 26-09-2008 14:05
A kiedy 2 i 3 przez ul. Ogińskiego pod szpital?
~Mieszk.Wzg.Grota R... 26-09-2008 17:14
Może jakaś instytucja ,Partia lub Stow. za nami się ujmie i nas poprą. Bo bez poparcia to ciżko w tym mieście coś...
~albert 26-09-2008 19:49
Ja widziałem dzisiaj ten autobus. Miał napisane z boku PKS :)
~Uśka 26-09-2008 20:47
Skosk -w bok rozważ jeszcze lektykę...
~Sabath 26-09-2008 21:55
przez unikanie spacerów i ciągłe jeżdżenie autobusami,samochodami powoduje u nas ciągłe choroby i to że jesteśmy otyli i grubi ale polecam przejść się do parku i lasku gdzie jest najczystsze powietrze codziennie po 4 godzinki i odpocząć od hałasu co szkodzi naszym uszom i spalin i różnych zanieczyszczeń
~ 26-09-2008 23:22
mzk-dla chcącego nie ma nic trudnego...
~Skok - w bok 27-09-2008 23:03
Faktycznie - lektyki tez bedą alternatywa na drezynki, tyle tylko że będa w gabarytach powiekszone dla klientow o przyrost tuszy z MacDonaldow i pizerii , wzmocnione też będa drążki nośne i podeszwy dźwigowych. Niewątpliwie będzie ciężko , ale ekologicznie. Tak trzymać wysoka nieporadna Rado Miasta.
~oko 28-09-2008 10:15
Na państwowej posadce wszyscy mocni w gadce. "Krycha" puści jeden mikrobus i będzie problem rozwiązany.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group