Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 3816
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dwunastką przez centrum do pełni szczęścia

Piątek, 26 września 2008, 9:27
Aktualizacja: 9:28
Autor: Ania
JELENIA GÓRA: Dwunastką przez centrum do pełni szczęścia
Dwunastka na Wojska Polskiego. Mieszkańcy chcą, by część kursów jeździła ul. Bankową.
Fot. TEJO
Dojazd do lekarza, do centrum miasta, czy rodziny to codzienny problem mieszkańców z Wzgórza Grota Roweckiego w Jeleniej Górze. Tę część miasta zamieszkują ludzie starsi, dla których przejście niewielkiej odległości to często nie lada wyzwanie.

Mieszkańcy osiedla zwracali się już do Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego, żeby chociaż dwa kursy autobusu linii numer dwanaście przejeżdżały przez ulicę Bankową, a nie skręcały w ulicę Wojska Polskiego. Okazuje się jednak, że to duży problem dla przewoźnika i nie wiadomo, czy w ogóle, uda się go rozwiązać.

– Nie rozumiemy, dlaczego w innych częściach miasta buduje się wiele nowych obiektów, kursuje dużo autobusów, a u nas nic się nie dzieje. Czujemy się tak, jak byśmy nikogo nie obchodzili. Nie jesteśmy już młodzi, więc dojazd do lekarza, sklepu, czy różnych instytucji, w których musimy załatwić jakieś sprawy, to dla nas ogromny problem. Współczujemy także starszym ludziom z centrum miasta, którzy często na cmentarz z grabiami i wiaderkami chodzą pieszo. Nikt nie rozumie, że to dla nas prawdziwa udręka – mówią mieszkańcy Wzgórza Grota Roweckiego.

Wydawałoby się, że zorganizowanie dwóch autobusów w ciągu dnia, które zawiozą pasażerów na ulicę Bankową czy plac kard. Stefana Wyszyńskiego to nieduży problem. Dwunastka i tak dotarłaby na Zabobrze, jak to się dzieje teraz, tylko trochę inną trasą. Okazuje się jednak, że jest to poważna ingerencja w komunikacje miejską i pracownicy MZK muszą poważnie rozważyć, czy ta zmiana nie wpłynie negatywnie na pozostałych użytkowników tej linii.

– Zmiana przebiegu kursu autobusu linii numer 12 może negatywnie wpłynąć na osoby, które jeżdżą tym autobusem. Ludzie potrzebują stabilizacji, którą staramy się im dać, a taka poważna ingerencja może ją zaburzyć. Na podjęcie takiej decyzji potrzebny jest czas, który pozwoli spokojnie i odpowiednio rozważyć ewentualne zmiany. Musimy sprawdzić, czy faktycznie dużo osób jest w podobnej sytuacji – mówi Marek Woźniak, dyrektor Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Jeleniej Górze.

Mieszkańcy Wzgórza Grota Roweckiego w ubiegłym roku napisali w tej sprawie podanie do MZK, ale udało się im jedynie uzyskać odpowiedź, że nie będzie to łatwe. Alternatywą dla nich ma być nowa linia autobusowa na trasie Mysłakowice – Jelenia Góra, która będzie przejeżdżała przez ulice Sudecką, Bankową, Podwale i Podchorążych, ale minęło już prawie półtora roku a obiecanego autobusu nikt jeszcze nie widział. Czy w końcu wyjedzie na jeleniogórskie ulice? Czekają na niego mieszkańcy Grota Roweckiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group