Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Niedziela, 16 listopada
Imieniny: Gertrudy, Marii
Czytających: 17978
Zalogowanych: 80
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świat: Dwie wywrotki Majki

Wtorek, 29 maja 2007, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 29 maja 2007, 10:56
Autor: KED
Jeleniogórzanka Maja Włoszczowska zajęła ósme miejsce w drugich w sezonie zawodach Pucharu Świata w kolarstwie MTB rozegranych w niemieckim Offenburgu.

Zawody odbywały się na bardzo trudnej i wymagającej sporych umiejętności technicznej trasie. Zawodniczkom towarzyszył także padający ulewny deszcz. Zaraz po starcie do wyścigu M. Włoszczowska miała upadek po którym spadła na 16 lokatę w stawce ścigających się zawodniczek. Od tego momentu jeleniogórzanka goniła czołówkę wyścigu. Na jednym ze zjazdów nasza mistrzyni kolarstwa zaliczyła jeszcze jedną wywrotkę i ostatecznie zakończyła rywalizację na dobrej ósmej lokacie. To samo miejsce M. Włoszczowska zajmuje, po dwóch zawodach w klasyfikacji ogólnej Pucharu Świata. W wyścigu w Offenburgu zwyciężyła Rosjanka Irina Kalentiewa, przed Kanadyjką Marie-Helene Premont i Norweżką Gunn-Rita Dahle Flesjaa.
- Gdyby ktoś przed startem dawał mi ósme miejsce, brałabym w ciemno – tak ocenia start w zawodach w Niemczech na swojej stronie internetowej Maja Włoszczowska. Teraz jednak w pełni zadowolona nie jestem. Być może "ósemka" odzwierciedla moją aktualną formę, jednak wiem, że przy odrobinie szczęścia stać mnie było nawet na 5. pozycję. Trzeba było "tylko" nie wywrócić się na pierwszej rundzie... No, ale ciężko przez dwie godziny wyścigu nie popełnić ani jednego błędu... Cieszę się, że udało mi się do końca zachować siły, nie poddać się i wywalczyć miejsce w Top10.

Sonda

Czy bierzesz udział w zrzutkach, zbiórkach i innych formach finansowej pomocy?

Oddanych
głosów
581
Tak, kilka razy w miesiącu
6%
Tak, ale raz na parę miesięcy
27%
Tak, ale wspieram tylko potrzebujących z regionu
6%
Tak, ale wspieram potrzebujących w inny sposób
12%
Nie biorę udziału w takich akcjach
49%
 
Głos ulicy
Za Polskę oczywiście walczyłbym
 
Warto wiedzieć
Pod tym względem Bałtyk to fenomen
Rozmowy Jelonki
Julia przed swoim najważniejszym do tej pory startem w szachowej karierze – Olimpiadzie w Kazachstanie
 
Aktualności
Z kilofem na działkę
 
Aktualności
Swap ubraniowy w Sobieszowie
 
Karkonosze
Otwarcie schroniska po 9 latach przerwy
 
Piłka nożna
Wygrywamy z rezerwami lidera ekstraklasy
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group