Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 7531
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: “Dwie połówki pomarańczy” w Gołębiewskim

Sobota, 3 stycznia 2015, 8:51
Aktualizacja: 8:55
Autor: Manu
Karpacz: “Dwie połówki pomarańczy” w Gołębiewskim
Fot. Organizator
18 stycznia (w niedzielę) o godz. 19.30 na scenie teatralnej Hotelu Gołębiewski w Karpaczu będzie można obejrzeć spektakl “Dwie połówki pomarańczy” autorstwa Igi Kownackiej w reżyserii Marii Ciunelis. Grają: Julia Kamińska, Cynthia Kaszyńska, Ewa Złotowska oraz Jarosław Boberek. Ceny biletów: 65 zł (normalny), 55 zł (renciści i emeryci). Rezerwacja – tel.: 792–096–050.

- To nie jest “grzeczne” przedstawienie. “Dwie połówki pomarańczy” to czarna komedia romantyczna tylko dla dorosłych – informują organizatorzy. – W tym spektaklu najważniejszy jest dowcip słowny, to na nim wszystko się opiera. Tu nic nie jest takie, jakim się wydaje.

Pewien mężczyzna - niejaki Adam ginie w tajemniczych okolicznościach. Jego żona, Karolina (w tej roli Cynthia Kaszyńska - producentka spektaklu), zostaje wezwana do jedynego hotelu w mieście w celu identyfikacji zwłok. Ma jej pomóc psycholog policyjna, Joanna (Jarosław Boberek). Na miejscu pojawia się także Alex (Julia Kamińska) - młoda, atrakcyjna dziewczyna podająca się za córkę zmarłego Adama. Jakby tego było mało, w hotelu, do którego trafiła Karolina, w tym samym czasie odbywa się wesele, a wśród gości m.in. staruszka Melania (Ewa Złotowska).

Zaskakujące zwroty akcji, przewrotne poczucie humoru autorki, żartobliwa interpretacja reżyserska oraz prawdziwe kreacje aktorskie sprawiają, że z zapartym tchem śledzimy coraz bardziej absurdalną sytuację, gdzie nic nie jest takie, jakim się wydaje, a śmierć małżonka nie jest wcale końcem związku -wręcz odwrotnie.

Patrzenie na sprawy damsko-męskie oczami trzech pokoleń w wykonaniu Julii Kamińskiej (odtwórczyni roli Uli Cieplak w serialu TVN “BrzydUla”), Cynthii Kaszyńskiej (aktorka Teatru Ateneum w Warszawie, filmowa i dubbingowa), Ewy Złotowskiej (Krycha ze spektaklu muzycznego “Klimakterium... i już” w reż. Cezarego Domagały, powszechnie kojarzona z kreacjami dubbingowymi - Pippi Långstrump czy Pszczółki Mai) i Jarosława Boberka (posterunkowy z serialu Polsat “Rodzina zastępcza”) daje zaskakujące i komiczne efekty. Stare prawdy życiowe ścierają się z młodzieńczą nowoczesnością. Jednak wszystko kapituluje przed najwspanialszym uczuciem na świecie - miłością.

A może ten spektakl, to właśnie przepis na to, co trzeba zrobić, żeby przekonać się o miłości tej swojej drugiej połówki? Przecież dla wielkiej miłości robi się wszystko.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group