Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 5853
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dwa zatrucia tlenkiem węgla. Trzy osoby w szpitalu

Poniedziałek, 31 stycznia 2011, 9:41
Aktualizacja: 9:42
Autor: Angela
Kolejny raz tej zimy dał o sobie znać zabójczy czad. W miniony weekend z jego powodu do szpitala trafiły trzy osoby, w tym nieprzytomna kobieta. W sobotę jego ofiarą padła 89–letnia mieszkanka ulicy Rataja, dziś w nocy pogotowie ratunkowe zabrało dwie osoby z placu Ratuszowego.

Dzisiaj około godz. drugiej w nocy strażacy zostali wezwani na pomoc do jednego z mieszkań na placu Ratuszowym. Okazało się, że w lokum na pierwszym piętrze jest młoda kobieta, która najprawdopodobniej zatruła się tlenkiem węgla.

O tym fakcie zaalarmował sąsiadów partner poszkodowanej, któremu udało się wyjść z mieszkania przed utratą przytomności. Kiedy strażacy weszli do mieszkania, kobieta była nieprzytomna. Pogotowie ratunkowe zabrało ją do szpitala.

Z kolei w minioną sobotę o godz. 20.24 przy ul. Rataja 2 śmiercionośnym tlenkiem zatruła się 89-letnia jeleniogórzanka. Pogotowie zaalarmowała najprawdopodobniej wnuczka poszkodowanej. Kobieta również trafiła do szpitala.

Strażacy kolejny raz apelują do mieszkańców, którzy posiadają tzw. junkersy, by potraktowali te zdarzenia, jako przestrogę. – Przede wszystkim należy zadbać o dobrą wentylację w mieszkaniu. Pod żadnym pozorem nie wolno zatykać kratek wentylacyjnych, nie należy też doszczelniać drzwi i okien. Urządzenia typu junkers potrzebują dużo powietrza do spalania, stąd tak ważna jest cyrkulacja powietrza. Drugą równie ważną kwestią są systematyczne przeglądy techniczne tych urządzeń. Dla własnego bezpieczeństwa można też zamontować w mieszkaniu czujkę tlenku węgla, która przy większym jego stężeniu w pomieszczeniu będzie nas o tym ostrzegać i alarmować – mówi kpt. Andrzej Ciosk, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group