Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 2297
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dwa pożary na terenie dawnej Celwiskozy

Czwartek, 22 lutego 2018, 10:03
Aktualizacja: 10:06
Autor: WAC
Dwukrotnie minionej nocy byli wzywani strażacy do pożaru pomieszczeń piwnicznych pod obiektem na terenie dawnej Celwiskozy przy ul. Karola Miarki w Jeleniej Górze. Niemal pewne jest, że do obu pożarów doszło na skutek podpalenia.

Pierwsze zgłoszenie o pożarze w wypełnionych śmieciami, w tym odpadami samochodowymi i starymi oponami, piwnicach dotarło wczoraj (21 lutego) do stanowiska kierowania Straży Pożarnej około godziny 22.00. Walka z płomieniami, w której uczestniczyło aż dziewięć zastępów pożarniczych trwała pięć godzin. Strażacy mieli dużą trudność z dotarciem do źródła ognia,w nieznanym i mocno zadymionym obiekcie. Dopiero wypełnienie piwnic pianą gaśniczą i odcięcie w ten sposób tlenu pozwoliło na ugaszenie ognia. Akcja gaśnicza zakończyła się około godziny 3.00

Godzinę później strażacy otrzymali kolejną informację o tym że pali się w tym samym miejscu. - Ktoś wniósł do piwnic stare opony oraz suche siano i podpalił – mówi oficer prasowy Komendanta Miejskiego PSP st. asp. Krzysztof Zakrzewski.

Sprawcy podpalenia najprawdopodobniej zostali spłoszeni przez patrolujących okolice policjantów i nie zdążyli podpalić wszystkich przyniesionych opon. Akcja gaśnicza, prowadzona przez jeden zastęp strażaków trwała około godziny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group