Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 7171
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dużo drożej za śmieci

Środa, 10 lipca 2019, 13:50
Aktualizacja: Sobota, 20 lipca 2019, 15:17
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Dużo drożej za śmieci
Fot. Przemek Kaczałko
Radni Rady Miejskiej Jeleniej Góry zdecydowali! Stosunkiem głosów 12 do 6 większość związana z Koalicją Obywatelską podjęła decyzję o ustaleniu wyższych cen za wywóz śmieci. Za odpady segregowane zapłacimy od 1 września 27 zł od osoby, a za zmieszane 54 zł od osoby.
To nie jest zwycięstwo, ani porażka, tylko zdrowy rozsądek. Nie szukam czy to wina rządu, opozycji, czy kogokolwiek - to wina nas wszystkich, bo nie potrafimy w sposób oszczędny gospodarować środowiskiem. Tyle odpadów, ile wytwarzamy, które później trzeba zagospodarować - z tego tytułu później są te koszty - podsumował Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry.

Jednocześnie włodarz miasta zadeklarował, że w przypadku, gdy będzie nadwyżka w opłatach, to stawka za śmieci zostanie obniżona tak, jak to było w 2014 roku, kiedy to obniżono stawkę z 18 na 15 zł (za segregowane).

W trakcie dyskusji radni Prawa i Sprawiedliwości wrócili do propozycji Anny Korneć-Bartkiewicz (dzisiaj nieobecnej), która podczas ostatniego posiedzenia Komisji Gospodarki Komunalnej (5 lipca) pytała o możliwość ulgi dla rodzin wielodzietnych.

Jeżeli będzie można wprowadzić inna stawkę dla rodzin wielodzietnych, na pewno to zrobimy - deklaruje Jerzy Łużniak, który jednocześnie zapowiada wprowadzenie abolicji dla osób, które nie złożyły deklaracji. - Będziemy chcieli wprowadzić tzw. abolicję i będą płacić od momentu zgłoszenia, a dotychczasowy okres będzie im darowany. W sytuacji, kiedy my znajdziemy takie osoby, to będą płacić kilka lat wstecz - dodał prezydent, który liczy na "sygnalistów", którzy zgłoszą sąsiadów niepłacących za śmieci.

Szerzej o przebiegu sesji w osobnym artykule.

Twoja reakcja na artykuł?

10
3%
Cieszy
0
0%
Hahaha
4
1%
Nudzi
8
3%
Smuci
187
64%
Złości
81
28%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (201) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group