Środa, 15 lipca
Imieniny: Henryka, Włodzimierza
Czytających: 6127
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Duch Gór na lodówkę, kozie sery na śniadanie i karkonoskie anioły

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 8 września 2012, 10:45
Aktualizacja: 10:50
Autor: tau
Fot. Jakub Thauer
Podczas wczorajszej (7 września) Wystawy Produktów Regionalnych „Wyprodukowano pod Śnieżką" przeprowadzono konkurs na „Najciekawszy Produkt Karkonoski” oraz „Karkonoski Produkt Spożywczy” i wybrano „Projekt pamiątki regionalnej Karkonoszy i Gór Izerskich”, która służyć będzie promocji regionu oraz stanowić regionalny upominek dla turystów.

Z roku na rok Wystawa Produktów Regionalnych „Wyprodukowano pod Śnieżką" cieszy się coraz większym zainteresowaniem producentów i mieszkańców. W tym roku pojawiło sie na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze ponad 100 regionalnych wytwórców. Jeleniogórzanie i goście chwalili wystawę, kupowali pyszności i karkonoskie wyroby. Słychać jednak było głosy, że takie imprezy powinno się organizować w weekend, kiedy większość osób nie musi iść do pracy.

Wystawa, to także okazja dla regionalnych firm i twórców nie tylko, żeby się zaprezentować, ale także powalczyć w organizowanych konkursach. W kategorii Karkonoski Produkt Spożywczy największym zainteresowaniem cieszyły się sery kozie wyprodukowane w Gospodarstwie Ekologicznym „Kozia Łąka”, a także dżem z jagód leśnych regionu Karkonoszy Zofii i Eugeniusza Kowalczyków i chleb bez drożdży z ziemniakami z piekarni „Ulijanka”.

Na pamiątkę regionalną, która będzie promować Karkonosze, wybrano magnesy na lodówkę i szklany przycisk z wizerunkiem Ducha Gór wymyślone przez Katarzynę Witke z Dzierżoniowa, podkładki pod gorące napoje autorstwa Magdaleny Sienkiewicz ze Szklarskiej Poręby oraz szklanicę kurortową Marcina Zielińskiego z Chromca.

Natomiast konkurs na „Najciekawszy Produkt Karkonoski” wygrał Petr Klamt, który tworzy w Jeleniej Górze ręcznie robione koraliki. Nagrodę dostała również Karela Sobotka, która zajmuje się wyrobem szklanych figurek i rzeźbiarz - Piotr Jagielski, autor aniołów karkonoskich.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~ 8-09-2012 11:40
Szklane motyle i koty co za kicz, na co to komu potrzebne.
~ 8-09-2012 12:01
czemu nie ma zdjęć?
~Marco z K. 8-09-2012 15:45
Zenon, ale ty tandetę robisz, całkiem na Zebry już zszedłeś.
~ 8-09-2012 23:00
Czy w niedziele też to będzie na Placu Ratuszowym? Poszedłbym w niedziele po kościele kupić chleba i sera.
~TYYYU 9-09-2012 9:06
GDZIE ZDJECIA DO JASNEJ K...Y ?????????????????????????????????????
~ 9-09-2012 12:47
Jak anioły to tylko od P.Jagielskiego
Bluszcz 10-09-2012 7:54
Jak określić co jest kiczem a co nim nie jest????? Nie wiem. Przecież przydatność nie może tu być żadnym kryterium bo w ów czas większość prac znanych mistrzów należałoby uznać za kicze. Myślę że należy tu docenić to że niektórym chce sie coś robić, wytwarzać, wymyślać. Na pewno jest to lepsze od ciągłego narzekania na wszystko i na wszystkich.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group