Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 7010
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Drzymały i Flisaków gotowe – od kiedy MZK?

Środa, 15 lipca 2020, 9:07
Aktualizacja: Piątek, 17 lipca 2020, 14:18
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Drzymały i Flisaków gotowe – od kiedy MZK?
Fot. Przemek Kaczałko
We wtorek (14.07) wieczorem został otwarty ruch na ulicy Drzymały oraz Flisaków. Remont, na który mieszkańcy czekali kilkadziesiąt lat, został zakończony. Kiedy na trasę wrócą autobusy MZK Jelenia Góra?
Autobusy MZK wrócą od piątku (17.07) - poinformował Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry.

Przedmiotem zamówienia były roboty budowlane polegające na przebudowie ulicy Drzymały na odcinku od ulicy Kilińskiego do skrzyżowania z ulicą Flisaków oraz ulicy Flisaków w Jeleniej Górze, wraz z infrastrukturą techniczną. Zakres rzeczowy zadania obejmował: roboty przygotowawcze i rozbiórkowe, wycinkę zieleni (zakrzewień) kolidującej z inwestycją, zabezpieczenie kolizji sieciowych, przebudowę drogi i chodników, budowę kanalizacji deszczowej, budowę oświetlenia ulicznego, remont płyty konstrukcji mostu, wykonanie docelowej organizacji ruchu, roboty wykończeniowe i porządkowe.

Wykonawcami zadania było konsorcjum firm: Jeleniogórskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych sp. z o.o. z Jeleniej Góry i COM-D z Jawora, a cena to 3 087 998,66 zł.

Inwestycja została przeprowadzona z dofinansowaniem unijnych, w ramach rewitalizacji obszarów miejskich. W pakiecie z ulicą Drzymały i Flisaków, była też przebudowa ul. Kostiala i Kamienne Schodki (zakończone), a także termomodernizacja siedziby Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych przy Osiedlu Robotniczym (wkrótce roboty zostaną zakończone).

Jak zapewnia prezydent miasta, pozostała część ulicy Flisaków (za skrzyżowaniem z ul. Różyckiego i Złotniczą) również będzie w przyszłości remontowana. Kostka brukowa, która znajdowała się na ul. Drzymały została wykorzystana przy krawężnikach, część trafiła na budowę zatoczek autobusowych, a pozostała ma czekać na remont ulicy Długiej.

Twoja reakcja na artykuł?

67
82%
Cieszy
6
7%
Hahaha
2
2%
Nudzi
2
2%
Smuci
1
1%
Złości
4
5%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (63)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1283
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group