Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 4191
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Drzwi otwarte w szkole artystycznej jeszcze dziś

Sobota, 15 marca 2014, 8:19
Aktualizacja: Niedziela, 16 marca 2014, 8:25
Autor: Mea
Jelenia Góra: Drzwi otwarte w szkole artystycznej jeszcze dziś
Fot. Mea
– Tutaj można wiele się nauczyć, zdobyć zawód i rozwinąć artystyczne talenty – zachęcali do nauki w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych w Cieplicach uczniowie tej placówki. Wczoraj (14.03.) rozpoczęły się Dni Otwarte w „Rzemiosłach” i „Plastyku”, które potrwają jeszcze dziś od godz. 9.00 do 12.00.

Podczas spotkań z potencjalnymi kandydatami do szkoły odbyły się prezentacje kierunków kształcenia. – Mamy do wyboru cztery kierunki: technik informatyk, fototechnik, technik technologii drewna i technik organizacji reklamy oraz w Liceum Plastycznym klasy m.in.: snycerską, fotografii, szkła i witrażownictwa. Promujemy naukę języków obcych, dlatego pierwszoklasiści mają język, angielski lub niemiecki, który jest obowiązkowy na poziomie rozszerzonym. Drugi język oraz przedmioty dodatkowe uczeń może sam wybrać. Ponadto istnieje możliwość nauki języka np. hiszpańskiego, którego nie ma w naszej szkole, ale planowane jest utworzenie klas językowych międzyszkolnych, gdyby ktoś chciał zdawać maturę z innych przedmiotów niż oferowane przez naszą szkołę – mówił Bogdan Helik, dyrektor ZSRA.

W sali kierunku technik informatyk można było zobaczyć technikę diagnostyki i montażu komputerów, tworzenia sieci komputerowych oraz montażu sprzętu komputerowego. - Polecam ten kierunek, bo można nauczyć się wiele rzeczy przydatnych w przyszłej pracy – powiedział Maciej Makoś.

W pracowni fototechnicznej do dyspozycji gości było studio i ciemnia. Odbył się pokaz obróbki zdjęć oraz wystawa. – Zawód fotografa daje szansę pracy w wielu branżach - od reklamy po dziennikarstwo. Wiele osób ma podstawy również do kontynuowania nauki na studiach filmowych czy multimedialnych. Dysponujemy świetnym wyposażeniem - zachęcał nauczyciel Marek Liksztet.

- Jestem już w czwartej klasie fototechnicznej i cieszę się, że wybrałem ten kierunek, bo po maturze chcę iść na studia filmowe – twierdził Wincent Wiktorczyk.

Uczennica kierunku technik organizacji reklamy pokazywała, jak powstaje forma reklamowa. – Projektujemy loga, napisy na banerach, drukujemy napisy, uczymy się pracy w programach graficznych, grafiki trójwymiarowej czy też animacji – tłumaczyła Helena Sławińska.

Kierunek technik technologii drewna promowano zabawą w drewnie, prezentacjami prac uczniowskich oraz pokazem koła modelarskiego. – Robimy drewniane pisanki, kurczaki, wszystko co wiąże się ze Świętami Wielkanocnymi, by pokazać uczniom z innych szkół, co fajnego dzieje się w naszej - mówiła Pamela Głuszkiewicz.

Liceum plastyczne zaprezentowało wystawę prac uczniowskich m.in. ze szkła i drewna.
Podczas Dni Otwartych ogłoszono również wyniki międzygimnazjalnego konkursu „Młodzi Drzewiarze”, którego inicjatorem był wiceprzewodniczący szkoły Marcin Bździuk. Wpłynęło wiele ciekawych prac, z których zostały nagrodzone trzy: pierwsze miejsce zajęła Paulina Kolej za wykonanie motywu roślinnego, drugie zdobyła Antonina Olszewska za rzeźbę konika, trzecie wywalczyła Florentyna Naumowicz za obrazek wielkanocny.

- Chciałem zachęcić absolwentów gimnazjów, by kontynuowali naukę na ciekawym kierunku artystycznym, jakim jest technik technologii drewna, stąd pomysł konkursu. Po ukończeniu tego kierunku możemy działać w wielu dziedzinach, od produkcji zapałek do budowy jachtów. Mnie interesują modne ostatnio drewniane domy, które po studiach chciałbym budować – mówił Marcin Bździuk, wiceprzewodniczący szkoły.

- Również uczę się technologii drewna, bo uważam, że to jest branża z przyszłością. Ponadto rzeźba jest moją ogromną pasją. Chcę iść na studia również o takim kierunku, a później otworzyć własną firmę. Polecam tę szkołę, bo panuje w niej świetna atmosfera, a nauczyciele potrafią dobrze przekazać wiedzę – dodała Wioleta Stasiak.

Warto dodać, że szkoła przeszła kontrolę wizytatorów z Centrum Edukacji Artystycznej, by określić na jakim poziomie funkcjonuje placówka. - Właśnie otrzymaliśmy wyniki i możemy pochwalić się, że szkoła jest na wysokim poziomie - podkreślał Bogdan Helik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group