Czwartek, 22 kwietnia
Imieniny: Kai, Łukasza
Czytających: 6688
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Drzewka i krzewy za makulaturę. Już jutro

Poniedziałek, 30 maja 2011, 9:46
Aktualizacja: 9:48
Autor: Agrafka
Na wtorek, 31 maja, przygotowywane jest wspólne przedsięwzięcia Karkonoskiego Parku Narodowego, Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Miasta, polegające na zbiórce makulatury i rozdawaniu sadzonek drzew leśnych.

– Stworzyliśmy program, w którym mamy nadzieję na uzyskanie podwójnego efektu ekologicznego – powiedział Hubert Papaj, zastępca prezydenta miasta. – KPN rozdysponuje sadzonki drzew i będzie miał swój namiot na jednym z parkingów przy Ratuszu. Kto zechce uzyskać dobrą sadzonkę drzewa powinien wcześniej złożyć odpowiednią ilość makulatury, której odbieraniem zajmie się MPGK. Punkt odbioru będzie zorganizowany przy sklepie MPGK przy ul. Kopernika. Tam będą wydawane kwity, z którymi należy się zgłosić do stanowiska KPN, odległego raptem o 50 m.

Samorząd zdecydował się na takie rozwiązanie, bowiem do ulicy Kopernika można dojechać samochodem, bez naruszania zakazu wjazdu na plac Ratuszowy, a KPN będzie mógł – unikając kłopotów z odbiorem makulatury – rozdawać sadzonki i promować przy pomocy swoich wydawnictw podejmowaną przeróżną działalność.

Ustalono, że oddając od 5 do 10 kg makulatury można uzyskać dwie sadzonki, od 10 do 20 kg – trzy, a powyżej 20 kg – pięć drzewek. Rozdysponowywane będą głównie wierzby lapońskie, a także świerki i jodły. Cała akcja rozpocznie się o godz. 11.00.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group