Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 7461
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Drużyna „policyjna” z Piechowic – finalistą!

Czwartek, 11 czerwca 2015, 10:27
Aktualizacja: 13:31
Autor: Pol
Piechowice: Drużyna „policyjna” z Piechowic – finalistą!
Fot. Archiwum Szkoły
Drużyna klas policyjnych Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach w składzie: Patrycja Małkowska, Magda Kołodziej, Krzysztof Farbotko i Szymon Kaczmarek wzięła udział w VII Ogólnopolskim Turnieju Klas Policyjnych organizowanym przez Szkołę Policji w Pile i weszła do finału.

Do finału zakwalifikowało się 25 drużyn wyłonionych podczas ogólnokrajowych eliminacji. Warto podkreślić, że drużyna z Piechowic jako jedyna z województwa dolnośląskiego zakwalifikowała się do tego finału.
W pierwszym dniu zawodów uczniowie wzięli udział w poszczególnych konkurencjach: teście umiejętności strzeleckich, teście umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy oraz teście sprawności fizycznej (tor przeszkód). Dzień drugi to test ogólnej wiedzy o policji.

Zwycięzcy uhonorowani zostali pucharem ufundowanym przez Komendanta Głównego Policji, a wręczył go nadinsp. Władysław Padło, pełnomocnik KGP ds. Kontaktów z Samorządem Terytorialnym i Organizacjami Społecznymi. Były też nagrody rzeczowe, ufundowane przez organizatorów turnieju oraz pamiątkowym dyplomem.

Chociaż drużyna z Piechowic ostatecznie nie stanęła na podium, to znalazła się w gronie finalistów. Zakwalifikowanie się do finału jako jedyna drużyna z dolnego Śląska. Opiekunem drużyny był kom. Zbigniew Klimek, z-ca naczelnika Wydziału Prewencji KMP w Jeleniej Górze i jednocześnie nauczyciel przedmiotu profilowego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group