Niedziela, 19 września
Imieniny: Konstancji, Teodora
Czytających: 2603
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Drukarka 3D dla Rzemiosł od Nowego Lądu

Piątek, 3 marca 2017, 8:25
Autor: ZSRA
Jelenia Góra: Drukarka 3D dla Rzemiosł od Nowego Lądu
Fot. Użyczone/ZSRA
Liceum Plastyczne w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze otrzymało drukarkę 3D ze skanerem. Darczyńcą jest współpracująca ze szkołą i sponsorująca ją od kilku lat Kopalnia Gipsu i Anhydrytu "Nowy Ląd" w Niwnicach.

Przedstawiciele zarządu w osobach prezesa firmy Stanisław Małka i Mariusza Pietruszki, przekazali sprzęt dyrektorowi szkoły Bogdanowi Helikowi.

Drukarka 3D będzie bardzo przydatna w szkole do celów edukacyjnych jak i promocyjnych. Do tej pory szkoła nie posiadała takiego urządzenia do wykonywania wzorów 3D z wykorzystaniem technologii komputerowej. Zarówno dla uczniów jak i nauczycieli umiejętność posługiwania się tym urządzeniem będzie ważnym krokiem w kierunku zastosowania nowoczesnych technologii w sztuce.

Urządzenie będzie wykorzystywane w ćwiczeniach na zajęciach artystycznych, na których realizuje się formy przestrzenne ( rzeźba, snycerstwo, szkło artystyczne) oraz na zajęciach multimedialnych i informatycznych. - Cieszymy się, że będziemy mogli korzystać na zajęciach z profesjonalnego sprzętu, jakim jest podarowana szkole drukarka – mówili uczniowie liceum.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group