Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 7007
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Drugi dzień Festiwalu Dell Arte

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 15 sierpnia 2016, 11:26
Aktualizacja: Wtorek, 16 sierpnia 2016, 10:11
Autor: Robert Czepielewski
Fot. Robert Czepielewski
Wczoraj (14.08) na festiwalu królowały poezja, sztuka plastyczna oraz muzyka. Niewątpliwie największym wydarzeniem był koncert Anny Marii Jopek. Występ artystki zgromadził rzesze miłośników jej talentu.

O godzinie 15.00 w Pałacu Wojanów miało miejsce otwarcie wystawy artystów, których prace można podziwiać przez czas trwania festiwalu, a są to: Stasys Eidrigevicius, Tomasz Urbanowicz, Przemysław Lasak, Grażyna Deryng, Romuald M. Sołdek, Grażyna Jaskierska-Albrzykowska, Ryszard Zarycki, Andrzej Renes, Stanisław Cukier, Grzegorz Niemyjski i Jan Zamorski. Otwarcie wystawy i prezentacje twórców poprowadzili Michał Maciaszczyk i Iwona Strzelewicz-Ziemiańska.

Po wernisażu wystąpił uwielbiany przez wielu poeta i pieśniarz Andrzej Poniedzielski. W programie artysta w niezwykle dowcipny sposób i niebywałą błyskotliwością, a także olbrzymim dystansem do siebie, przedstawił publiczności przebieg swojej kariery. Nie ukrywał, że pretekstem do tematu programu była jego 60. rocznica urodzin. Podczas spotkania z wielbicielami jego twórczości nie zabrakło piosenek, które sam zaśpiewał.

Niewątpliwie największym wydarzeniem drugiego dnia festiwalu był koncert Anny Marii Jopek.
Artystyczna Stodoła w Bukowcu wręcz pękała w szwach. Już pierwsze dźwięki przekonały wszystkich, że będzie to wyjątkowy koncert, o czym zapewniał Marcin Kydryński, anonsując wydarzenie. Anna Maria Jopek od pierwszych taktów w subtelny, niezauważalny sposób zabrała wszystkich w podróż do krainy pięknych dźwięków i wysublimowanej poezji. Zahipnotyzowana przez artystkę publiczność razem z nią śpiewała piosenki, a każdy zakończony utwór nagradzała burzliwymi brawami. Niewątpliwie duży udział w tym niezapomnianym wydarzeniu mieli muzycy, którzy towarzyszyli artystce na scenie czyli : Krzysztof Herdzin, Robert Kubiszyn i Paweł Dobrowolski. Koncert zakończył się trzema bisami, a zaczarowani uczestnicy tej uczty, nawet po zejściu Anny Marii Jopek ze sceny śpiewali na stojąco ostatni wykonany utwór. (Niestety artystka nie wyraziła zgody na robienie zdjęć podczaj jej koncertu – przyp. red.).

Dzisiejszy dzień to teatr i muzyka. O godzinie 17.00 w Pałacu Wojanów będziemy mogli zobaczyć spektakl Teatru Pantomimy „Dom Lalek” natomiast o godzinie 19.00 wydarzeniem dla wielbicieli muzyki klasycznej będzie koncert Reinchardt Trio.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~fan 15-08-2016 11:43
piękny koncert A.M. Jopek. wspaniały talent. przyjemność dla duszy.
~wx 15-08-2016 21:49
Uczta dla duszy to te figury z papieru toaletowego. Poezja !
~mat 16-08-2016 9:53
brawo dla pani Anny za niewpuszczenie fotografów na koncert, bo skutecznie zepsuli odbiór spotkania z A .Poniedzielskim. Tak się realizowali, ze niewiele było słychać i widać a potem foto artysty na stołku.Moze organizatorzy dadzą 5 min na uwiecznienie zdarzenia i potem juz tylko artysta i pubicznosc. Oby.!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group