Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 7282
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Drugi dzień Festiwalu Dell Arte

Poniedziałek, 15 sierpnia 2016, 11:26
Aktualizacja: Wtorek, 16 sierpnia 2016, 10:11
Autor: Robert Czepielewski
Region: Drugi dzień Festiwalu Dell Arte
Fot. Robert Czepielewski
Wczoraj (14.08) na festiwalu królowały poezja, sztuka plastyczna oraz muzyka. Niewątpliwie największym wydarzeniem był koncert Anny Marii Jopek. Występ artystki zgromadził rzesze miłośników jej talentu.

O godzinie 15.00 w Pałacu Wojanów miało miejsce otwarcie wystawy artystów, których prace można podziwiać przez czas trwania festiwalu, a są to: Stasys Eidrigevicius, Tomasz Urbanowicz, Przemysław Lasak, Grażyna Deryng, Romuald M. Sołdek, Grażyna Jaskierska-Albrzykowska, Ryszard Zarycki, Andrzej Renes, Stanisław Cukier, Grzegorz Niemyjski i Jan Zamorski. Otwarcie wystawy i prezentacje twórców poprowadzili Michał Maciaszczyk i Iwona Strzelewicz-Ziemiańska.

Po wernisażu wystąpił uwielbiany przez wielu poeta i pieśniarz Andrzej Poniedzielski. W programie artysta w niezwykle dowcipny sposób i niebywałą błyskotliwością, a także olbrzymim dystansem do siebie, przedstawił publiczności przebieg swojej kariery. Nie ukrywał, że pretekstem do tematu programu była jego 60. rocznica urodzin. Podczas spotkania z wielbicielami jego twórczości nie zabrakło piosenek, które sam zaśpiewał.

Niewątpliwie największym wydarzeniem drugiego dnia festiwalu był koncert Anny Marii Jopek.
Artystyczna Stodoła w Bukowcu wręcz pękała w szwach. Już pierwsze dźwięki przekonały wszystkich, że będzie to wyjątkowy koncert, o czym zapewniał Marcin Kydryński, anonsując wydarzenie. Anna Maria Jopek od pierwszych taktów w subtelny, niezauważalny sposób zabrała wszystkich w podróż do krainy pięknych dźwięków i wysublimowanej poezji. Zahipnotyzowana przez artystkę publiczność razem z nią śpiewała piosenki, a każdy zakończony utwór nagradzała burzliwymi brawami. Niewątpliwie duży udział w tym niezapomnianym wydarzeniu mieli muzycy, którzy towarzyszyli artystce na scenie czyli : Krzysztof Herdzin, Robert Kubiszyn i Paweł Dobrowolski. Koncert zakończył się trzema bisami, a zaczarowani uczestnicy tej uczty, nawet po zejściu Anny Marii Jopek ze sceny śpiewali na stojąco ostatni wykonany utwór. (Niestety artystka nie wyraziła zgody na robienie zdjęć podczaj jej koncertu – przyp. red.).

Dzisiejszy dzień to teatr i muzyka. O godzinie 17.00 w Pałacu Wojanów będziemy mogli zobaczyć spektakl Teatru Pantomimy „Dom Lalek” natomiast o godzinie 19.00 wydarzeniem dla wielbicieli muzyki klasycznej będzie koncert Reinchardt Trio.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group