Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 7545
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Druga szansa dla "Kilińskiego"

Piątek, 17 lutego 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 marca 2006, 22:53
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Druga szansa dla "Kilińskiego"
Fot. Krzysiek
Centrum handlowe, hotel, multikino i kryty parking: czy te zapowiadane od kilku lat obiekty powstaną w końcu na placu po dawnym targowisku „Kiliński”?

Szansa na zagospodarowanie tego terenu pojawiła się ponownie, po tym jak firma, która kupiła grunt od miasta, spłaciła swoje wierzytelności.

Za niedotrzymanie pierwotnego terminu budowy wspomnianych inwestycji (rok 2002) do kasy Jeleniej Góry spółka musiała zapłacić około dwóch milionów złotych. Takie były sankcje zawarte w umowie notarialnej.

Teraz, po zmianie zarządu firmy, chce ona ponownie w Jeleniej Górze zainwestować i postawić na terenie dawnego targowiska centrum handlowe oraz inne, zapowiadane wcześniej obiekty. Jako termin podaje się rok 2007.

Na razie samorządowcy przygotowują opinie prawne na ten temat. Trwają także prace przy opracowaniu planu zagospodarowania przestrzennego tego miejsca. Zakończą się na przełomie maja i czerwca.
Wówczas prezydent Jeleniej Góry zdecyduje o przyszłości gruntu.

Przypomnijmy, że do 1999 roku działało tam targowisko miejskie „Kiliński” zlikwidowane przez poprzedni samorząd. Uważano wówczas, że bazar położony w centrum Jeleniej Góry szpeci stolicę Karkonoszy. Grunt sprzedano i postanowiono zabudować.

To jednak przez sześć lat się nie udało. Teren szpeci okolice. Turyści, zarówno polscy jak i niemieccy, pokazują to miejsce palcami, jako przykład braku solidności jego właścicieli.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group