Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Piątek, 12 grudnia
Imieniny: Aleksandra, Konrada
Czytających: 12109
Zalogowanych: 87
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

IV-liga siatkarzy: Druga porażka siatkarzy

Sobota, 24 listopada 2012, 20:04
Aktualizacja: Niedziela, 25 listopada 2012, 1:49
Autor: Przemo
IV-liga siatkarzy: Druga porażka siatkarzy
Fot. archiwum
KS Jelenia Góra poniósł drugą porażkę w rozgrywkach IV–ligi. Tym razem podopieczni Wojciecha Lary musieli uznać wyższość Siatkarza Oleśnica przegrywając 1:3.

W sobotę, 24 listopada w naszym mieście odbyły się dwa pojedynki jeleniogórsko-oleśnickie. W pierwszym - na boisku piłkarskim - górą byli gospodarze, którzy wygrali 3:0. W drugim - rozegranym na sali SP 11 - siatkarze z Jeleniej Góry nie mieli zbyt wielu argumentów na rywali i niewiele zabrakło, by przegralii 0:3, ale ambicją wywalczyli honorowego seta.

Już w pierwszej partii widać było różnicę w grze obu zespołów kiedy to na tablicy wyników było 3:10, po chwili jeleniogórzanie doszli na 11:13, ale na więcej nie było ich stać i przegrali na otwarcie 19:25. W drugiej partii przyjezdni dominowali w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, w efekcie dzięki wygranej do 15 objęli prowadzenie 2:0.

W trzecim secie w ekipie gości pojawili się zawodnicy rezerwowi, co początkowo wykorzystywali podopieczni trenera Lary. Miejscowi prowadzili nawet 11:4, ale w kolejnych minutach oleśniczanie poprawili grę w bloku i od stanu 15:12 zdobyli 4 punkty z rzędu wychodząc na prowadzenie. Chwilę później było już 17:20, jednak końcówka seta przyniosła wielkie emocje. Przy stanie 22:23 gospodarze sprezentowali rywalom dwie piłki meczowe serwisem w aut, ale z tej trudnej sytuacji wyszli obronną ręką. Ostatecznie zwyciężyli 27:25 co sprawiło, że na czwartą partię trener gości ponownie desygnował podstawowy skład.

W secie bez większej historii Siatkarz zwyciężył 25:16 i w całym meczu 3:1. Już za tydzień (1 grudnia) KS Jelenia Góra ponownie zagra u siebie, tym razem przeciwko Kangurom Axxiome Wrocław.

- Przeciwnik postawił wysokie warunki, patrząc na budowę chłopaków z Oleśnicy i naszych chłopców tamci są zdecydowanie mocniejsi fizycznie. Widać też, że są dobrze przygotowani technicznie, siłowo i taktycznie. Po kontuzji wrócił Krzysiu Zwoliński, zaczął z nami grać Patryk Potocki, jesteśmy na etapie konstruowania zespołu - powiedział po meczu trener Wojciech Lara.

- Po pierwszych dwóch meczach chyba mogę powiedzieć, że najwięcej problemów stwarzamy sobie sami. Wynik na pewno cieszy, ale gra jednak nie - powiedział grający trener Siatkarza Oleśnica Sławomir Kudłaczewski.

KS Jelenia Góra - MOKiS Siatkarz Oleśnica 1:3 (19:25, 15:25, 27:25, 16:25)

Wyniki 3. kolejki:
KS JELENIA GÓRA - MOKIS SIATKARZ OLEŚNICA 1:3 (19:25, 15:25, 27:25, 16:25)
KANGURY AXXIOME WROCŁAW - UKS DEKORIA ŚWIDNICA 3:0 (25:19, 25:21, 25:22)
ULKS OGIEŃ ZMIGRÓD - ZTS ZĄBKOWICE 3:0 (25:22, 27:25, 25:20)

Sonda

Czy parkujesz samochód pod domem/ blokiem czy w garażu?

Oddanych
głosów
777
Pod domem/blokiem na parkingu
58%
W garażu
34%
W inny sposób
8%
 
Głos ulicy
Lampa naftowa w domu
 
Warto wiedzieć
Fortuny robią wrażenie. Oto najbogatsi Polacy ostatnich lat
 
Rozmowy Jelonki
Odczarować śmierć
 
Inne wydarzenia
Pobiegną ulicami Jeleniej Góry
 
Pogoda
Uwaga kierowcy, warunki będą bardzo zdradliwe
 
Kryminał
Wielka akcja przeciw gangsterom – aż 11 osób zatrzymanych
 
Karkonosze
Żołnierze NATO kontra Karkonosze
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group