Środa, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 7427
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Drożej do Karkonoskiego Parku Narodowego

Poniedziałek, 7 stycznia 2008, 8:55
Aktualizacja: 8:56
Autor: TEJO
Region Jeleniogórski: Drożej do Karkonoskiego Parku Narodowego
Z opłat są zwolnieni, między innymi, mieszkańcy gmin powiatu jeleniogórskiego, w których granicach leży KPN.
Fot. Agnieszka Gierus
Od nowego roku wzrosły ceny za wstęp w granice KPN. Więcej zapłacą też osoby, które chcą w celach zarobkowych robić zdjęcia. Podwyżka objęła także turystów chętnych na szusowanie oraz zwiedzających wodospad Kamieńczyk.

3 stycznia weszło w życie zarządzenie dyrektora Karkonoskiego Parku Narodowego Andrzeja Raja, które uściśla wprowadzone zmiany. I tak – turysta indywidualny zapłaci za jednorazowy wstęp do KPN 4, 60 PLN. Ci, którzy zwiedzają park z przewodnikiem w grupie – 3, 60 PLN. Bilet na tydzień będzie kosztował 24 złote. Opłaty ulgowe w wysokości połowy wspomnianych kwot mogą uiszczać, między innymi, uczniowie i studenci.

Dzień fotografowania w celach zarobkowych będzie kosztował 20 złotych. Jeśli chcemy robić zdjęcia przez miesiąc – trzeba będzie zapłacić 300 PLN. Wejścia na Kamieńczyk kosztuje 5 złotych (ulgowy 2, 50). Tyle samo zapłacimy za korzystanie z nartostrady na Kopie i Złotówce.

Z opłat zwolnione są dzieci do lat 7, osoby, którym dyrektor zezwolił na prowadzenie badań naukowych, uczniowie i studenci, którzy na terenie KPN uczestniczą w zajęciach dydaktycznych, a także mieszkańcy gmin: Kowary, Karpacz, Podgórzyn, Jelenia Góra, Piechowice oraz Szklarska Poręba.

– Środki uzyskane z opłat określonych w niniejszym zarządzeniu stanowią przychody Gospodarstwa Pomocniczego przy Karkonoskim Parku Narodowym i są przeznaczone na tworzenie i utrzymanie infrastruktury turystycznej i edukacyjnej Parku oraz na ochronę przyrody – czytamy w zarządzeniu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group