Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 7776
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janowice Wielkie: Droga jeszcze na remont poczeka

Wtorek, 16 października 2018, 6:23
Aktualizacja: Środa, 17 października 2018, 7:30
Autor: WAC
Janowice Wielkie: Droga jeszcze na remont poczeka
Fot. WAC
Zła wiadomość dla mieszkańców gminy Janowice Wielkie i turystów podróżujących drogą powiatową Janowice Wielkie – Radomierz. Mimo zapowiedzi, w tym roku droga ta nie doczeka się remontu. Stało się tak, gdyż na pierwszy przetarg mający wyłonić wykonawcę inwestycji nie zgłosiła się żadna firma, zaś na drugi wpłynęła jedna oferta, ale z ceną dużo przekraczającą wartość kosztorysową prac.

Na bardzo kiepski stan techniczny tej drogi powiatowej od dawna skarżą się wszyscy nią podróżujący. Najbardziej dziurawy jest zwłaszcza jej fragment od cmentarza w Janowicach Wielkich do mostu na Bobrze. Lokalny samorząd od wielu lat bezskutecznie zabiegał o remont. Niestety koszt prac przekraczał możliwości finansowe właściciela czyli Starostwa Powiatowego i dopiero w tym roku pojawiło się światełko w tunelu, w postaci datacji z puli na usuwanie skutków klęsk żywiołowych w wysokości 3 miliony 615 tysięcy złotych. Ogółem wartość inwestycji według kosztorysu to 5 mln 274 tys zł.

Jak się okazało, nadzieję czekających na nowy, równy dywanik jeszcze tej jesieni okazały się płonne. Powodem okazał się stający przed wieloma samorządami w tym roku kłopot z niedoborem wykonawców.

Na pierwszy przetarg ogłoszony przez Starostwo Powiatowe we wrześniu nie zgłosił się żaden oferent. Na drugi, gdy z całości zadania wydzielono jego fragment możliwy do wykonania do końca roku, ze względu na najmniej skomplikowany zakres robót wpłynęła jedna propozycja cenowa, szkopuł w tym, że o ponad milion przekraczająca możliwości finansowe Starostwa.

- Mieliśmy nadzieję, że uda nam się wyremontować tę drogę jeszcze w tym roku - mówi wicestarosta Paweł Kwiatkowski. - Niestety, po konsultacji z Gminą Janowice Wielkie, która partycypuje w kosztach inwestycji, podejmiemy decyzję o unieważnieniu przetargu. Jako, że mamy już połowę października nie ma szans na realizację tego zadania do końca roku i w tej sytuacji nie ma sensu ogłaszać kolejnego postępowania przetargowego.

Twoja reakcja na artykuł?

4
8%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
2%
Nudzi
4
8%
Smuci
30
63%
Złości
9
19%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group