Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 6911
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Droga do Bolkowa będzie w systemie "2 plus 2"

Czwartek, 20 maja 2021, 8:56
Aktualizacja: 9:13
Autor: Przemek Kaczałko
Region: Droga do Bolkowa będzie w systemie "2 plus 2"
Fot. Przemek Kaczałko
Senator Krzysztof Mróz poinformował na konferencji prasowej, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przebuduje drogę na odcinku Bolków - Jelenia Góra w standardzie "2 plus 2", czyli po dwa pasy ruchu w obie strony.
Decyzja zapadła. Droga między Jelenią Górą a Bolkowem, wraz z obwodnicą Kaczorowa będzie budowana w systemie "2 plus 2", więc z jednej strony włączy się w obwodnicę Maciejowej, a z drugiej w obwodnicę Bolkowa. Wkrótce zostanie wybrany wariant obwodnicy Kaczorowa - poinformował Krzysztof Mróz.

Jak zaznaczył senator, ze względu na uwarunkowania terenowe - fragmentami będzie to droga "2 plus 1", ale tylko w nielicznych odcinkach.

Udało się pozyskać dodatkowe środki na nowy wariant przebudowy tego odcinka drogi DK3, co pozwoli choć w części poprawić wykluczenie komunikacyjne naszego regionu. Dla mnie jest to także spełnienie jednej z obietnic wyborczych którą złożyłem mieszkańcom w trakcie ostatniej kampanii wyborczej - dodał senator.

Inwestycja ma być podzielona na dwa etapy - najpierw obwodnica Kaczorowa, której wariant wkrótce zostanie wybrany, a następnie pozostała część drogi w obecnym śladzie zostanie poszerzona. Polityk PiS liczy, że droga powstanie w ciągu 5-6 lat.

Paradoksalnie najwięcej czasu zajmuje biurokracja. Projektanci już dostali zalecenie, żeby przeprojektować obwodnicę Kaczorowa - zaznaczył K. Mróz.

Twoja reakcja na artykuł?

62
65%
Cieszy
15
16%
Hahaha
2
2%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
16
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (96) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group