Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 7013
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Drezyna w Kowarach poświęcona

Wtorek, 26 lipca 2016, 11:17
Aktualizacja: 11:19
Autor: Przemek Kaczałko
Kowary: Drezyna w Kowarach poświęcona
Fot. Przemek Kaczałko
W niedzielę (24.07) oficjalnie rozpoczęto funkcjonowanie drezyny ręcznej na torze nr 8 przy stacji kolejowej w Kowarach. To kolejna atrakcja jaka ma przyciągnąć do tego miasta turystów i miłośników kolei.

Do tej pory drezyna w Kowarach funkcjonowała okazjonalnie. Po wydzierżawieniu i odkopaniu bocznego toru, młodzi ludzie przy wsparciu władz miasta zdecydowali się na stałe uruchomić drezynowanie. Z pojazdu można korzystać codziennie w godz. 10:00 – 18:00, bilety: 6 zł (normalny), 3 zł (ulgowy), a dzieci do lat 10 za darmo. Długość toru sięga 250 metrów.

Z okazji św. Krzysztofa przy kowarskim kościele odbywało się święcenie pojazdów, organizatorzy skorzystali więc z uprzejmości i zaprosili księdza, by poświęcił ich drezynę. Uroczystego otwarcia dokonała zastępczyni burmistrz. - Warto podkreślić, że jest to efekt pasji tych ludzi, naszych mieszkańców z Podgórza. Wielkie oklaski za to, że w swoim wolnym czasie społecznie mogą i chcą pomóc odrestaurować wszystko – powiedziała Agnieszka Kryszkowska, zastępczyni burmistrz Kowar.

W wydarzeniu wziął udział Tadeusz Szulc – dyrektor PKP Nieruchomości, oddziału we Wrocławiu. - PKP zawsze pozytywnie zapatruje się na działania, które przywracają ruch kolejowy. Ta inicjatywa wskazuje na to, że można w Kowarach wykorzystywać kolej i jest bardzo pożyteczna – stwierdził przedstawiciel kolei.

To nie ostatnie słowo młodych ludzi na stacji Kowary. - Pomału dobieramy się do dworca i tam będziemy tworzyć małe muzeum – zapowiada Andrzej Olszewski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (33) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group