Niedziela, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 7453
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dożywocie za gwałt i zabójstwo

Piątek, 1 marca 2019, 7:15
Aktualizacja: Sobota, 2 marca 2019, 10:25
Autor: WAC
Na karę dożywotniego pozbawienia wolności skazał Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze Artura K., oskarżonego przez Prokuraturę Rejonową w Lubaniu o zabójstwo oraz zgwałcenie swojej byłej partnerki Kamili K.

Dramatyczne zdarzenie miało miejsce 2 lutego 2018 roku w jednym z mieszkań na terenie Lubania. Tego dnia wieczorem oskarżony zjawił się w mieszkaniu swojej do niedawna partnerki Kamili K. Mężczyzna był pod znacznym wpływem alkoholu. Artur K. po wejściu do domu bił kobietę po głowie oraz ciele pięścią i otwartą ręką, zadając jej kilkanaście ciosów. Ponadto dusił ją, a następnie skrępował kobiecie ręce oraz nogi, po czym zgwałcił. Pokrzywdzona doznała szeregu obrażeń. Zmarła na skutek uduszenia. Oskarżony wychodząc zabrał z jej domu telefon komórkowy. Ciało zamordowanej kobiety zostało znalezione przez jej matkę, która zaniepokojona brakiem kontaktu z córką udała się do jej mieszkania.

Po przedstawieniu Arturowi K. zarzutu zabójstwa w związku ze zgwałceniem, podejrzany przyznał się do jego popełnienia – mówi rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prok. Tomasz Czułowski. - Jednak złożone przez niego wyjaśnienia co do przebiegu zdarzenia odbiegały od ustaleń prokuratury opartych miedzy innymi na opinii sądowo-lekarskiej, opisującej obrażenia jakich doznała kobieta. Artura K. oskarżono o popełnienie zbrodni zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Jednak sąd nie dopatrzył się znamion szczególnego okrucieństwa. W związku z tym Prokuratura Rejonowa w Lubaniu zapowiada zaskarżenie orzeczenia. Oskarżyciel nie zgadza się ze stwierdzeniem sądu, że czyn Artura K. nie nosił znamion szczególnego okrucieństwa.

Twoja reakcja na artykuł?

3
7%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
2%
Nudzi
3
7%
Smuci
4
9%
Złości
34
76%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group