Sobota, 2 marca
Imieniny: Heleny, Halszki, Pawła
Czytających: 8912
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dożywocie za gwałt i zabójstwo

Piątek, 1 marca 2019, 7:15
Aktualizacja: Sobota, 2 marca 2019, 10:25
Autor: WAC
Na karę dożywotniego pozbawienia wolności skazał Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze Artura K., oskarżonego przez Prokuraturę Rejonową w Lubaniu o zabójstwo oraz zgwałcenie swojej byłej partnerki Kamili K.

Dramatyczne zdarzenie miało miejsce 2 lutego 2018 roku w jednym z mieszkań na terenie Lubania. Tego dnia wieczorem oskarżony zjawił się w mieszkaniu swojej do niedawna partnerki Kamili K. Mężczyzna był pod znacznym wpływem alkoholu. Artur K. po wejściu do domu bił kobietę po głowie oraz ciele pięścią i otwartą ręką, zadając jej kilkanaście ciosów. Ponadto dusił ją, a następnie skrępował kobiecie ręce oraz nogi, po czym zgwałcił. Pokrzywdzona doznała szeregu obrażeń. Zmarła na skutek uduszenia. Oskarżony wychodząc zabrał z jej domu telefon komórkowy. Ciało zamordowanej kobiety zostało znalezione przez jej matkę, która zaniepokojona brakiem kontaktu z córką udała się do jej mieszkania.

Po przedstawieniu Arturowi K. zarzutu zabójstwa w związku ze zgwałceniem, podejrzany przyznał się do jego popełnienia – mówi rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prok. Tomasz Czułowski. - Jednak złożone przez niego wyjaśnienia co do przebiegu zdarzenia odbiegały od ustaleń prokuratury opartych miedzy innymi na opinii sądowo-lekarskiej, opisującej obrażenia jakich doznała kobieta. Artura K. oskarżono o popełnienie zbrodni zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Jednak sąd nie dopatrzył się znamion szczególnego okrucieństwa. W związku z tym Prokuratura Rejonowa w Lubaniu zapowiada zaskarżenie orzeczenia. Oskarżyciel nie zgadza się ze stwierdzeniem sądu, że czyn Artura K. nie nosił znamion szczególnego okrucieństwa.

Twoja reakcja na artykuł?

3
7%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
2%
Nudzi
3
7%
Smuci
4
9%
Złości
34
76%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wjechałeś kiedykolwiek w dziurę w ulicy, a później musiałeś coś naprawiać u mechanika?

Oddanych
głosów
56
Tak
75%
Nie
16%
Było blisko...
9%
 
Głos ulicy
Wielka dziura – wjechałem w nią 2 razy
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
UB i SB w wersji cyfrowej
 
Kultura
Ponad Churami w Sobieszowie
 
Turystyka
Perełka odzyskuje blask – hotel Sanssouci w Karpaczu
 
Kultura
Sanie rogate – wczoraj i dziś
 
Co jest grane w Norwidzie?
"Mąż mojej żony" w teatrze
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group