Czwartek, 9 lutego
Imieniny: Apolonii, Cyryla
Czytających: 8564
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dożywocie dla podpalacza ze Szklarskiej Poręby

Środa, 2 grudnia 2020, 7:02
Autor: WAC
Jelenia Góra: Dożywocie dla podpalacza ze Szklarskiej Poręby
Fot. Archiwum/Internet
Na karę dożywotniego pozbawienia wolności skazał Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze Jacka B., który został oskarżony przez Prokuraturę Rejonową w Jeleniej Górze o wywołanie pożaru w opuszczonym pensjonacie w Szklarskiej Porębie, w którym zginęły cztery osoby.

Do zbrodni doszło 15 lutego 2019 roku. Tego dnia w godzinach popołudniowych przypadkowe osoby zauważyły pożar budynku dawnego pensjonatu. Po zakończeniu akcji gaśniczej, wewnątrz pomieszczenia na trzeciej kondygnacji budynku znaleziono zwłoki czterech osób.

W wyniku przeprowadzonego przez Prokuraturę Rejonową w Jeleniej Górze oraz Komendę Miejską Policji śledztwa ustalono, że tego dnia od wczesnych godzin porannych w jednym z pomieszczeń budynku odbywała się libacja alkoholowa W godzinach popołudniowych, jeden z uczestników spotkania opuścił pomieszczenie, po czym zamknął drzwi, celowo blokując wejście znajdującym się na korytarzu fotelem, który następnie podpalił. W budynku szybko rozprzestrzenił się pożar, a w jego wyniku, pozostałe w pomieszczeniu dwie kobiety oraz dwaj mężczyźni w wieku od 55 do 65 lat ponieśli śmierć.

Sprawcą pożaru okazał się 63-letni Jacek B., któremu przedstawiono zarzut zabójstwa czterech osób oraz sprowadzenia pożaru - mówi rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prok. Tomasz Czułowski. - Na wniosek prokuratury mężczyzna został tymczasowo aresztowany. W lutym 2020 roku Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze skierowała wobec niego do sądu akt oskarżenia. 30 listopada 2020 roku Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze uznał Jacka B. za winnego popełnienia zarzucanej mu zbrodni, za co wymierzył mu karę dożywotniego pozbawienia wolności – zgodnie z wnioskiem prokuratury.

Twoja reakcja na artykuł?

2
9%
Cieszy
4
18%
Hahaha
0
0%
Nudzi
4
18%
Smuci
0
0%
Złości
12
55%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
511
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group