Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 8955
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Dotknij Teatru” u Norwida

Czwartek, 27 marca 2014, 8:02
Aktualizacja: Piątek, 28 marca 2014, 15:00
Autor: Elster
Jelenia Góra: „Dotknij Teatru” u Norwida
Fot. Archiwum Teatru
Dziś (27 marca, w czwartek) z okazji 53. Międzynarodowego Dnia Teatru i w ramach ogólnopolskiej akcji teatralnej pod nazwą „Dotknij Teatru” Teatr im. Cypriana Kamila Norwida przygotował rozmaite atrakcje. W programie m.in. rozmowy z aktorami i wycieczka za kulisy teatru.

Już o godz. 10.00 na Scenie Studyjnej odbędzie się pokaz spektaklu „Miedzianka” wg Filipa Springera w reżyserii Łukasza Fijała. Robert Mania gra uniwersalną postać reportera Adama, który mierzy się z problemami związanymi nie tylko z Miedzianką, ale i Dolnym Śląskiem. Mieszka w Jeleniej Górze i próbuje odnaleźć swoją historię. Chce poznać dzieje Miedzianki i niemal w sposób detektywistyczny odkrywa prawdę i odpowiedź na pytanie, dlaczego musiała zniknąć. Na scenie obok wspomnianego Roberta Mani zobaczyć będzie można: Agatę Grobel, Elżbietę Kosecką, Małgorzatę Osiej–Gadzinę, Roberta Dudzika i Kazimierza Krzaczkowskiego. Aktorzy przygotowując się do swoich ról oglądali reportaże z nagranymi opowieściami byłych mieszkańców Miedzianki i osobiście odwiedzili przestrzeń, w której osadzona jest adaptacja.

Po przedstawieniu, od godz. 11.30 będą miały miejsce dyskusje, rozmowy z aktorami oraz zwiedzanie teatru – wycieczka za kulisy, do garderób i inne miejsca na ogół niedostępne dla osób postronnych.

Zespół Teatru im. Norwida będzie przygotowany na „wszelkie niespodzianki, pomysły i inne nie dające się przewidzieć zdarzenia”. A przewodnikiem i moderatorem będzie dyrektor naczelny Teatru im. Norwida - Piotr Jędrzejas.

O godz. 19.00 z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru na scenie Teatru im. Norwida zobaczyć będzie można gościnny spektakl „Showbizz” Petera Quiltera, w reżyserii Dariusza Taraszkiewicza. Producentem jest Erato Art i CKiS w Lesznie. Przedstawienie opowiada historię o rodzinie śpiewających aktorów. W obsadzie znaleźli się: Dariusz Kordek (znany z pierwszej polskiej opery mydlanej „W labiryncie” jako pracujący w laboratorium Marek Siedlecki, serialu „Pokój 107” jako Rafał, reżyser reklamówek, musicalu „Metro” jako Jan czy filmu „Kroll” jako przyjaciel tytułowego bohatera), Monika Dryl (m.in. „Pierwsza miłość” jako Sandra Malicka, była żona Huberta Schultza), Włodzimierz Matuszak (czyli proboszcz Antoni Wójtowicz z serialu „Plebania”), Kamila Sammler oraz Ryszard Kotys (Ryszard Kotys, czyli Marian Paździoch z sitcomu „Świat według Kiepskich”).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group