Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 11337
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Dotacje na rekultywacje gruntów

Środa, 30 marca 2022, 8:14
Autor: WAC
Powiat: Dotacje na rekultywacje gruntów
Fot. UMWD
Ponad 22 miliony złotych przeznaczy w tym roku ze swojego budżetu samorząd województwa dolnośląskiego na dotacje dla jednostek samorządu terytorialnego na finansowanie ochrony, rekultywacji i poprawy jakości gruntów rolnych. Środki te wystarczą na sfinansowanie 168 inwestycji na Dolnym Śląsku, w tym kilku w naszym regionie.

Wsparcie z województwa pozwoli wybudować, przebudować lub wyremontować drogi dojazdowe do gruntów rolnych zwiększając tym samym bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców. Dodatkowo umożliwi zakup sprzętu pomiarowego i informatycznego oraz oprogramowania. Środki przeznaczone zostaną również na inwestycje związane z przeciwdziałaniem erozji gleb i ruchom masowym ziemi.

Jednostki samorządu terytorialnego, wykorzystując udzieloną pomoc finansową w formie dotacji celowych, planują wykonać 168 zadań, w tym: drogi dojazdowe do gruntów rolnych – 109 zadań, zakup sprzętu pomiarowego i informatycznego oraz oprogramowania - 27 zadania, drogi dojazdowe do gruntów rolnych w obszarze scalenia gruntów – 4 zadania, poprawa parametrów drogi dojazdowej do gruntów rolnych w obszarze scalenia gruntów – 1 zadanie, pomiary geodezyjne oraz sprawdzanie klasyfikacji gruntów – 9 zadań, przeciwdziałanie erozji gleb i ruchom masowym ziemi –18 zadań.

Na liście samorządów z naszego regionu, który otrzymały wsparcie znalazły się: powiat karkonoski – 230 tysięcy złotych na remont drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Miedziance oraz 30 tys zł na zakup sprzętu pomiarowego i informatycznego warz z oprogramowaniem, gmina Stara Kamienica – 88 tys zł na remont drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Rybnicy oraz miasto Jelenia Góra – 30 tys zł na zakup sprzętu pomiarowego i informatycznego wraz z oprogramowaniem.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
264
Jest nowy
8%
1-5 lat
14%
5-10 lat
19%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
17%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
Aktualności
18 zł za godzinę ślizgania
 
112
Wypadek w Podgórzynie
 
Aktualności
Gruzu coraz więcej
 
Aktualności
O niepełnosprawnych
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group