Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 2359
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Doskonała zabawa i gość specjalny w „Trzynastce”

Poniedziałek, 13 czerwca 2016, 9:02
Aktualizacja: Wtorek, 14 czerwca 2016, 14:53
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Doskonała zabawa i gość specjalny w „Trzynastce”
Fot. Przemek Kaczałko
Niemal każda szkoła od lat stawia na festyny rodzinne, szczególnie w okolicach Dnia Dziecka. W jeleniogórskiej „Trzynastce” postanowili połączyć atmosferę piknikową z Dniem Sportu, więc zabawa była przednia. Gościem specjalnym sobotniej (11.06) imprezy była Agnieszka Kocela – reprezentantka Polski w piłce ręcznej, wielokrotna mistrzyni kraju, wywodząca się ze stolicy Karkonoszy.

- Z taką bazą, jaką my akurat mamy, zostajemy w klimatach sportowych. Prowadzimy klasy sportowe o profilu piłka ręczna i piłka nożna, i z tym sportem będziemy chyba na zawsze – powiedziała Barbara Marszałek-Szurek, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 13.

Podczas imprezy, oprócz dyscyplin sportowych, dzieci wzięły udział w pokazie sztuk walki, jeździły w miasteczku ruchu drogowego, bawiły się z harcerzami, którzy wsparli akcję. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. - Pokazujemy w ten sposób naszą placówkę, integrujemy się. Bardzo pomogli nam w przygotowaniu imprezy rodzice. To owocuje. Tworzymy atmosferę, budujemy relacje. Jako dla nowej osoby zarządzającej tą placówką dzisiejsze wydarzenie jest to dla mnie bardzo budujące – dodała dyrektorka SP 13. Nie zabrakło też pysznych wypieków przygotowanych przez rodziców oraz kiełbasek z grilla i wielu innych smakołyków. Tego dnia każde dziecko, bez względu na poziom sprawności, mogło znaleźć coś ciekawego dla siebie.

- Indywidualnie każde dziecko stratuje w klasyfikacji trójboju: bieg, skok w dal i rzut, natomiast konkurencje drużynowe są w formie bardziej zabawowej. Są to skoki w workach, kręcenie hula hopem i przeciąganie liny – powiedział Mateusz Durlak, nauczyciel wychowania fizycznego.

Wyjątkową atrakcją okazał się też Bubble Football Dawida Wiewiórskiego – absolwenta „Trzynastki”, a na zakończenie Dnia Sportu dzieci chętnie zbierały autografy i pozowały do zdjęć z Agnieszką Kocelą, która już w najbliższy czwartek zmienia stan cywilny i korzystając z okazji, że jest w domu chętnie spotkała się z uczniami jeleniogórskiej szkoły.

- W moim rodzinnym mieście rzadko bywam, bo mieszkam w Lublinie, ale zawsze bardzo chętnie tutaj wracam – powiedziała reprezentantka kadry narodowej, która na ostatnich mistrzostwach świata zajęła po raz drugi 4. miejsce.

- Fajnie, że dzieci chętnie uprawiają tutaj sport. Zawsze będę polecać wszystkim piłkę ręczną, ale generalnie każda aktywność ruchowa jest dobra – podkreśliła Agnieszka Kocela, która wkrótce w barwach mistrzyń Polski z MKS Selgros Lublin i reprezentacji Polski będzie występować z nazwiskiem Kowalska na koszulce.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group