Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6448
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Donoszę życzliwie, że…

Piątek, 16 września 2016, 7:45
Aktualizacja: Sobota, 17 września 2016, 7:49
Autor: Robert Czepielewski
Jelenia Góra: Donoszę życzliwie, że…
Fot. Archiwum
Program 500+ od samego początku wzbudzał wiele emocji. Okazuje się, że i niektórzy mieszkańcy Jeleniej Góry również bacznie przyglądają się, może nie tyle programowi 500+, co ich beneficjentom i swoimi obserwacjami dzielą się.

Od czasu do czasu przekonują się o tym pracownicy jeleniogórskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, na których biurka trafiają pisemne informacje o rzekomym nieprawidłowym wykorzystywaniu przez niektóre osoby środków pochodzących z programu 500 +

O tym, jakie kroki podejmuje jeleniogórski MOPS mówi dyrektor Wojciech Łabun: - Prosimy takie osoby do nas i prosimy o złożenie oświadczenia. Jeżeli w trakcie oświadczenia zauważamy, że zachodzą dalsze wątpliwości co do słuszności wykorzystania tych środków na rzecz dzieci czy rodziny, kierujemy wówczas pracownika socjalnego na wywiad środowiskowy i podejmujemy dalsze działania.

Jednocześnie Wojciech Łabun zaznacza, że jak dotąd działania, jakie wobec donosów wykonuje MOPS nie
potwierdziły prawdziwości skarg kierowanych do tej instytucji i ma nadzieję, że w przyszłości nie będzie takich przypadków, które będą zmuszały ośrodek do ograniczenia wypłaty ze środków 500+.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (53) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group