Sobota, 20 sierpnia
Imieniny: Bernarda, Sobiesława
Czytających: 4996
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dom Seniora otwarty

Sobota, 23 lutego 2019, 6:58
Aktualizacja: Poniedziałek, 25 lutego 2019, 6:54
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Dom Seniora otwarty
Fot. Przemek Kaczałko
Nowy Dom Dziennego Pobytu przy ulicy Wiejskiej w Jeleniej Górze wkrótce przyjmie pierwszych pensjonariuszy. Obiekt oddano do użytku, a jego remont kosztował ok. 550 tysięcy złotych.

Placówka będzie miejscem, gdzie około 30 seniorów będzie mogło interesująco spędzić czas, zjeść dobry posiłek, spotkać się ze znajomymi, a przede wszystkim – daje szansę, by wyszli z domu - powiedział Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry.

W programie SDP przewidziano też zajęcia z terapeutą czy fizjoterapeutą, wspólne wyjścia do kina, teatru, muzeum.

Jak zapowiadają przedstawiciele placówki, będącej w strukturze Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, wkrótce na tarasie staną ławki, parasole i będzie to też miejsce do spokojnych spotkań przy herbacie czy kawie.

Dom Dziennego Pobytu „Senior+” przeznaczony jest dla mieszkańców Jeleniej Góry, którzy ukończyli co najmniej 60. rok życia, są zawodowo nieaktywni i mają chęć uczestniczyć w prowadzonych tu zajęciach. Będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00. a rekrutację uczestników prowadzić będzie Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Jak zapowiada J. Łużniak, następny dzienny dom zostanie otwarty w Sobieszowie przy ul. Łazienkowskiej - prawdopodobnie w przyszłym roku, a kolejny w Cieplicach.

Jedyny istniejący obecnie – w centrum, przy ul. Kilińskiego – wymaga poważnego remontu, zresztą ze względu na stan i konieczność chodzenia po piętrach, nie jest idealnym rozwiązaniem dla osób starszych - dodają przedstawiciele miasta.

Wojciech Łabun przyznaje, że w DDP przy ul. Kilińskiego znajduje się sporo osób z Zabobrza i wyraziły one już chęć przeniesienia do nowego obiektu przy ul. Wiejskiej.

Twoja reakcja na artykuł?

22
73%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
3%
Smuci
2
7%
Złości
5
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group