Środa, 16 czerwca
Imieniny: Anety, Justyny
Czytających: 5794
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dom Handlowy na Długiej świeci pustkami

Wtorek, 25 lutego 2014, 8:40
Aktualizacja: Środa, 26 lutego 2014, 7:41
Autor: Angela
– Tylko 617 mkw. jest obecnie wynajmowane przez przedsiębiorców, a aż 1122 mkw. świeci pustkami w jeleniogórskim Domu Handlowym przy ul. Długiej – mówi radna Bożena Makieła–Wachowicz. – Jakie pomysły na uzdrowienie tej chorej sytuacji ma Miasto? – pytała na sesji.

Przytoczone dane otrzymała komisja rozwoju. – Na ich podstawie widać, że w drastycznym tempie cały czas zmniejsza się liczba najemców – mówiła radna z klubu Razem dla Jeleniej Góry. – Obecna sytuacja generuje bowiem ogromne i niepotrzebne koszty.

Prezydent Marcin Zawiła odpowiada, że jest kilka koncepcji rozwiązania tego problemu, ale sprawa jest trudna, bo…

- Obniżyliśmy już stawki za najem tych powierzchni i nie przyniosło to żadnego rezultatu – mówi prezydent. – Mam wrażenie, że część ludzi nie chce współpracować ze sobą na zasadzie pojedynczych stoisk. Cały czas szukamy najemców, prowadzimy rozmowy ze strategicznymi przedsiębiorcami, którzy mogliby wynająć całe piętro. Te rozmowy się toczą, ale kiedy się zakończą, nie wiem. Jest natomiast za wcześnie, by mówić o konkretnym programie naprawczym, bo obecnie go tworzymy – dodaje prezydent.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (91) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group