Niedziela, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 3296
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Dom Dziecka w Szklarskiej Porębie. Będą ograniczenia i zwolnienia

Czwartek, 23 lutego 2012, 8:53
Aktualizacja: 8:54
Autor: SJ
W związku ze zmianami przepisów domy dziecka, istniejące w Polsce będą musiały ograniczyć liczbę miejsc. Po zakończeniu okresu przejściowego, dostosowawczego żaden dom dziecka nie będzie mógł opiekować się liczniejszą grupą, niż 30 wychowanków.

- Dom Dziecka w Szklarskiej Porębie – powiedział Jacek Włodyga, starosta Powiatu Jeleniogórskiego – ma tymczasem 44 wychowanków, ale siedmioro z nich usamodzielni się w tym roku, a kolejna siódemka – w przyszłym. Oznacza to, że placówka spełni wymogi w tym zakresie w „okresie dostosowawczym”, ale też oznacza to, że będziemy musieli ograniczyć możliwości przyjęć w przyszłości, a w okresie najbliższych dwóch lat wstrzymać przyjęcia w ogóle.

Zgodnie z planami ministerialnymi funkcje domów dziecka powinny przejąć w tym czasie rodzinne domy dziecka, albo też rodziny zastępcze. Temu m.in. ma służyć ustawa o tzw. pieczy zastępczej, czyli przejmowaniu obowiązków rodzicielskich przez inne osoby, niż rodzice, spokrewnione, bądź niespokrewnione z dzieckiem. W praktyce oznacza to także ograniczenie bazy, którą dziś zajmuje Dom Dziecka w Szklarskiej Porębie i ograniczenie tam zatrudnienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group