Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 6632
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Dolnośląscy zabijacy

Wtorek, 26 lutego 2008, 8:28
Aktualizacja: 8:29
Autor: TEJO
Dolny Śląsk: Dolnośląscy zabijacy
Fot. Archiwum
Niechlubne, trzecie miejsce regionu w tragicznych statystykach dotyczących morderstw. Choć policja łapie skuteczniej sprawców, liczba dramatów wzrasta.

O zjawisku pisze wtorkowa Polska Gazeta Wrocławska. W ubiegłym roku w województwie dolnośląskim policjanci odnotowali 84 przypadki zabójstw lub usiłowania zabójstw. W statystykach, niestety, przodują Kowary w Jeleniogórskiem.

To tu zwyrodnialec morderca zabił z zimną krwią dwie kobiety w lipcu ubiegłego roku. Także w Kowarach od ciosów siekierą zginął mężczyzna podczas pijackiej awantury. Sprawca zabił go, bo zdenerwował się, kiedy nie dostał pomidora na zakąskę.

To właśnie w trakcie takich ekscesów najczęściej dochodzi do tragedii. Dramaty mają rodzinne tło – tłumaczą policjanci. I podkreślają, że są bezsilni, bo nie zostawią w każdym domu, gdzie potencjalnie może dojść do tragedii, patrolu mundurowych.

Apelują przy tym do ludzi, którzy są świadkami przemocy domowej, aby poinformowali o swoich obawach stróżów prawa. Łatwiej wtedy zapobiec ewentualnej tragedii.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group