Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 4612
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION/ KRAJ: Doda trafi na ławę oskarżonych

Czwartek, 6 maja 2010, 8:01
Aktualizacja: 8:03
Autor: Ania
Zawiadomienie złożone przez Ryszarda Nowaka, przewodniczącego Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami, który znanej piosenkarce zarzucił obrazę uczuć religijnych, odniosło skutek. Do sądu wpłynął akt oskarżenia w tej sprawie.

Artystka odpowie za stwierdzenie, że „bardziej wierzy w dinozaury niż w Biblię”, ponieważ – według niej – „ciężko wierzyć w coś, co spisał jakiś napruty winem i palący jakieś zioła”. Takiego sformułowania Doda użyła latem, 2009 roku w wywiadzie prasowym.

Początkowo prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa. Ryszard Nowak uważał, że nie jest to słuszne i złożył w tej sprawie zażalenie do sądu, który uwzględnił je uznając, że decyzja została podjęta przedwcześnie.

Ostatecznie zarzuty zostały zbadane i sformułowano oskarżenie. Nastąpiło to na podstawie opinii biegłych, których powołała prokuratura. Byli to językoznawcy i dwóch biblioznawców, w tym jeden świecki.

Nie wyznaczono jeszcze terminu rozprawy. Za obrazę uczuć religijnych artykuł 196 Kodeksu Karnego przewiduje karę grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności do dwóch lat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group