Sobota, 25 marca
Imieniny: Marii, Marioli
Czytających: 8886
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dobrze znany – nowy naczelnik

Środa, 17 marca 2021, 14:23
Aktualizacja: 14:26
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Dobrze znany – nowy naczelnik
Fot. Przemek Kaczałko
Po zawirowaniach wokół OSP Wiejska, kiedy to stanowisko naczelnika Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego stracił Marceli Krajniak, do konkursu na nowego naczelnika zgłosił się jeden kandydat. Decyzją prezydenta Jeleniej Góry został nim Jerzy Sładczyk, były komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.
O panu Jerzym Sładczyku mogę powiedzieć same dobre słowa, bo znamy się od wielu lat, kiedy jeszcze jako zastępca prezydenta miałem zaszczyt współpracować z komendantem PSP w trudnych sytuacjach - powiedział na wstępie Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry.

Jerzy Sładczyk przez 17 lat był komendantem Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze. Od niespełna 4 lat był na emeryturze, ale w tym czasie - jak sam mówi - był nadal aktywny, uprawiał winorośle, ale też prowadził zajęcia ze studentami Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Bezpieczeństwo mieszkańców jest najważniejsze i muszą mieć poczucie, że Wydział Zarządzania Kryzysowego działa tak, że zadbamy o mieszkańców i mienie miasta - podkreślił Jerzy Łużniak.

Prezydent nie chciał wprost powiedzieć jaka była przyczyna utraty stanowiska przez poprzedniego naczelnika, jednak zbieżność czasu decyzji z zamieszaniem wokół próby nieudanej odebrania pojazdów z OSP Wiejska w czasie zimowych mrozów, nasuwa odpowiedź. Nowy naczelnik przyznaje, że w takiej sytuacji należało pojazdy zabezpieczyć.

Woda w temperaturach ujemnych zamarza - zaznaczył Jerzy Sładczyk.

Prezydent dopytywany o pracę poprzedniego naczelnika, odpowiedział, że ocenia ją dobrze - unikając po raz kolejny konkretnej odpowiedzi o przyczyny zmiany na tym stanowisku.

Twoja reakcja na artykuł?

6
16%
Cieszy
22
58%
Hahaha
1
3%
Nudzi
1
3%
Smuci
2
5%
Złości
6
16%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (43)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
858
maksymalnie 150
81%
od 151 do 459
7%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
1%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group