Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 13606
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dobro powraca!

Poniedziałek, 13 maja 2013, 16:20
Autor: karkonoszeplay
Jelenia Góra: Dobro powraca!
karkonoszeplay
Fot. karkonoszeplay
Zabawki, przybory szkolne czy akcesoria dla dzieci – studenci Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Jeleniej Górze zorganizowali zbiórkę z okazji nadchodzącego Dnia Dziecka. Ofiarność mieszkańców przekroczyła ich oczekiwania.

To kolejna akcja podjęta przez studentów Wyższej Szkoły Menedżerskiej. Tym razem, z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka żacy zbierali to, co jest najpotrzebniejsze dzieciom – zabawki, przybory szkolne, ale mieszkańcy przynieśli także wózki, ubrania czy inne akcesoria dla najmłodszych. - Każdy z nas ma w domu coś czego nie używa, coś nieprzydatnego, a mogącego jeszcze sprawić radość innym. Po tego typu akcjach widzimy, że dobrych ludzi wokół nas nie brakuje - mówi Beata Just – Jończyk, studentka WSM.

W przeciągu dwóch dni uczelnię odwiedziło wielu ludzi, dla których los innych nie jest obojętny. Przedsiębiorczych studentów w działaniu wspierał Rektor Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Jeleniej Górze, prof. Wiesław Marczyk. Zbiórka prowadzona była także na rzecz Spółdzielni Socjalnej Patron, która od ubiegłego roku prowadzi pokoje interwencji kryzysowej, gdzie schronienie znajdują m.in. ofiary przemocy domowej. Jak mówi Prezes Spółdzielni Konrad Sikora, każdy drobiazg pomoże uczynić z tego miejsca namiastkę prawdziwego domu. - W naszych pokojach mamy już mamę z noworodkiem, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej poinformował nas, że niebawem trafi do nas kolejna kobieta z dzieckiem. Potrzebne są zwłaszcza ubranka dla tych maluchów, produkty żywieniowe czy zabawki - mówi Konrad Sikora, Prezes Spółdzielni Socjalnej Patron.

Jak zapowiadają studenci, to nie ostatnia zorganizowana przez nich zbiórka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
519
Jest nowy
7%
1-5 lat
13%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
20%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
Kultura
Rozbójnik w Cieplicach
 
112
Uratowali mu życie
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
 
112
Zginął na drodze
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group