Poniedziałek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 3694
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Dobre wieści dla miłośników wspinaczki

Piątek, 27 stycznia 2012, 13:47
Aktualizacja: 13:49
Autor: Angela
REGION JELENIOGÓRSKI: Dobre wieści dla miłośników wspinaczki
Fot. Archiwum
Trzeciego lutego w Jeżowie Sudeckim przy ul. Polnej 30 zostanie otwarta hala wspinaczkowa „Pochylnia” o powierzchni 300 metrów kwadratowych. Ściana wspinaczkowa ma 10 m wysokości i 1500 chwytów. Z nowej atrakcji będą mogli skorzystać zarówno amatorzy, jak i wytrawni wspinacze.

Do dyspozycji gości jest ponad 50 dróg wspinaczkowych od dziecięcych, poprzez drogi dla początkujących do skomplikowanych, oznaczonych ciągiem chwytów w jednym kolorze. W obiekcie znajdują się zarówno pionowe, przewieszone, jak również pochyłe ściany.

- W obiekcie możliwe będzie wspinanie się różnymi sposobami. Gęsta sieć punktów asekuracyjnych wraz z na stałe przykręconymi ekspresami pozwoli na wspinaczkę z asekuracją dolną. Wspinanie z asekuracją górną metodą „na wędkę” z liną przewieszoną przez stanowisko znacznie ułatwi pierwszy kontakt ze wspinaniem. W ofercie znajdą się szkolenia z podstaw wspinania oraz sekcje wspinaczkowe prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów wspinaczki. Ze względów bezpieczeństwa zabronione będzie asekurowanie wspinających przez osoby poniżej 14 roku życia – informuje Janusz Górecki.

Użytkownicy będą mogli wypożyczyć na miejscu kompletny sprzęt wspinaczkowy tj. uprząż, kubek asekuracyjny wraz z karabinkiem, linę dynamiczną oraz worek na magnezję. Obecnie nie ma możliwości wypożyczenia butów, ale najtańsze modele można kupić już za 100 zł.
- Pochylnia to obiekt, który został wybudowany od podstaw w wolnostojącym budynku. Zazwyczaj w tym celu adaptowane są stare pofabryczne hale. Przygotowania i realizacja inwestycji trwały 2 lata. Dzięki zróżnicowanym drogom wspinaczkowym, obiekt zlokalizowany 5 minut od jeleniogórskiego Zabobrza pozwoli na całoroczną rekreację dla całych rodzin, niezależnie od stopnia posiadanych umiejętności oraz pogody – dodaje Janusz Górecki.

Wspinaczka halowa, możliwa niezależnie od pory roku i warunków atmosferycznych, jest niezwykle popularna w Czechach. Mimo że okolice Jeleniej Góry to jeden z dwóch największych rejonów wspinaczkowych w Polsce, to w Kotlinie Jeleniogórskiej przez długi czas brakowało tego typu obiektu. Miłośnicy profesjonalnej wspinaczki musieli dojeżdżać do najbliższego obiektu do Jablonca. Pochylnię można natomiast porównać do wysoko cenionej „Lezetskiej areny” w Jabloncu nad Nysą.

Więcej informacji na temat nowej hali można znaleźć na stronie internetowej : www.pochylnia.pbox.pl

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group