WROCŁAW: Dobra postawa zawodników MKL 12 na ogólnopolskich zawodach

Piątek, 19 września 2008, 13:04
Aktualizacja: 13:05
Autor: JEN
Stadion Olimpijski we Wrocławiu był miejscem rywalizacji lekkoatletycznych zespołów, które okazały się najlepsze po majowych eliminacjach wojewódzkich wśród drużyn szkolnych.

Zawody odbywały się w ramach Ogólnopolskiego Finału Lekkoatletycznego Pucharu Jeana Humberta. Dobrze spisała się w tej rywalizacji na najwyższym krajowym poziomie reprezentacja chłopców Gimnazjum nr 3 w Jeleniej Górze w składzie: Michał Antos, Kajetan Kąs, Łukasz Kruczek, Michał Prutis, Sebastian Tymosiewicz i Damian Wojciechów.

Zajęła w klasyfikacji generalnej VI miejsce gromadząc 415 pkt. Najlepsze wyniki osiągnęli: Damian Wojciechów w skoku w dal - 6, 11 m i w biegu na 100m - 11, 88s, Kajetan Kąs w biegu na 800m - 2.04,92 min., Sebastian Tymosiewicz w biegu na 200m - 25, 14s, Michał Prutis w rzucie oszczepem - 34, 36m., Michał Antos w biegu na 300m ppł. - 46, 51s, Łukasz Kruczek w biegu na 200m - 25, 89s i sztafeta szwedzka - 2.12,22 min.

Walczyły również ze sobą reprezentacje wojewódzkie. W dolnośląskiej ekipie znalazło się dwóch zawodników MKL 12: Marcin Pawłowski i Maciej Popławski, którzy wnieśli spory wkład w zdobycie przez Dolny Śląsk brązowego medalu i z takimi wrócili do domu.

Marcin w trójskoku skoczył na odległość 13, 88m a w biegu na 200m uzyskał wynik 24, 07s i razem z kolegami biegł w sztafecie szwedzkiej, która uzyskała bardzo dobry wynik - 2.04,50 min. W obu przypadkach pobił rekordy.

Natomiast Maciej pokonał poprzeczkę w skoku wzwyż na wysokości 185 cm i zajął w konkursie drugie miejsce.