Niedziela, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 8528
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dobra (czy zła?) wiadomość dla mieszkańców

Wtorek, 20 grudnia 2016, 12:33
Aktualizacja: Środa, 21 grudnia 2016, 7:31
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Dobra (czy zła?) wiadomość dla mieszkańców
Fot. Przemek Kaczałko
– Spółka złożyła w poniedziałek (19.12) taryfę w ramach ustawy o zbiorowym dostarczaniu wody i zbiorowym odprowadzaniu ścieków. W ramach tej taryfy nie podnosimy cen do lutego 2018 roku – poinformował na konferencji prasowej w Zakładzie Uzdatniania Wody prezes spółki „Wodnik” Wojciech Jastrzębski.

Wszystkie przychody spółki, a także koszty jej funkcjonowania są zabezpieczone na takim poziomie, że spółka może realizować wszystkie zadania, które przed sobą postawiła – zapewnia W. Jastrzębski. Jak twierdzi prezes „Wodnika”, to dobra wiadomość dla mieszkańców. Z pewnością jeleniogórzan bardziej ucieszyłaby obniżka cen po ostatniej podwyżce, jednak władze spółki i miasta mają na względzie szereg planowanych inwestycji.

- Ważne dla mieszkańców jest to, że taryfa zostaje przedłużona. Wszystkie zadania inwestycyjne i remontowe (m.in. wymiana sieci Al. Wojska Polskiego i 1 Maja) są zawarte w Wieloletnim Programie Inwestycyjnym spółki Wodnik, więc to dobra informacja dla mieszkańców Jeleniej Góry – powiedział Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta miasta.

Jedyną nieprzewidywalną rzeczą mogą być zmiany w Prawie wodnym, ale przyjęliśmy takie założenie, że nawet jeśli one wejdą w 2017 roku, to jesteśmy w stanie wytrzymać do końca roku, a co będzie się działo w 2018 roku – będziemy informować mieszkańców za pośrednictwem mediów – dodał Wojciech Jastrzębski.

Obecnie obowiązujący cennik (netto) to: 6,23 zł za metr wody i 6,25 zł za metr ścieków. Zaproponowana taryfa trafi jeszcze pod obrady Rady Miejskiej Jeleniej Góry, jednak Jerzy Łużniak nie przewiduje problemów z jej uchwaleniem, a mieszkańcy „powinni cieszyć się, że mamy taką spółkę, która stabilnie rozwija się na terenie naszej kotliny”. Korzystając z okazji, prezes „Wodnika” życzył mieszkańcom Jeleniej Góry wszystkiego dobrego z okazji świąt Bożego Narodzenia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (37)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
392
Tak
11%
Nie
83%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group