Niedziela, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 1970
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Do rozwoju pogranicza poprzez wspólne projekty

Poniedziałek, 19 września 2011, 7:58
Aktualizacja: 7:59
Autor: RED
Samorząd otrzymał środki na realizację dwóch projektów, których tłem jest współpraca Jeleniej Góry z Niemcami. Chodzi o konferencję dotyczącą rozwoju inwestycji turystycznych oraz o przyszłoroczny Festiwal Światła.

– Pierwszy z nich nosi nazwę „Inwestowanie w turystykę siłą rozwoju obszaru pogranicza polsko-niemieckiego” i będzie miał postać konferencji gospodarczej, którą zorganizujemy w dniach 23 – 24 września br. Na zaproszenie Miasta przyjadą do naszych przedsiębiorców goście z Niemiec, mamy nadzieję, że w trakcie rozmów bilateralnych zostaną nawiązane kontakty satysfakcjonujące strony i doprowadzające do podpisania umów – powiedziała zastępczyni prezydenta miasta Zofia Czernow.

Drugi jest większy, nosi tytuł „Światło w przestrzeni”, a pełny koszt realizacji to ponad 18 tys. euro, z czego ponad 14 tys. euro spłynie do nas jako dofinansowanie. To kontynuacja współpracy z niemiecką miejscowością Boxberg, z którą realizowano już 4 projekty, a najbliższy, właśnie „Światło w przestrzeni” będzie przeprowadzony w styczniu 2012 r. w ramach Festiwalu Światła.

– Chcemy przeprowadzić, wspólnie z Politechniką Wrocławską konferencję naukowo-techniczną dla ok. 100 uczestników, głównie z różnych uczelni, zajmujących się sprawami oświetlenia miast. Cieplicki Festiwal Światła, prowadzony od kilku lat jest już coraz bardziej znanym wydarzeniem, czas na podniesienie jego rangi nie tylko wizerunkowej i widowiskowej, ale też umocnienie go jako inspiracji do nowych rozwiązań, wspartych rzetelną wiedzą naukową – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group